counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Вересня
25 Вересня
Всі новини...

Психологи пояснили, чому лаятися - не так вже й погано


Переглядів: 176


Психологи пояснили, чому лаятися - не так вже й погано

Ви звикли до того, що лайка - ознака безграмотної і некультурної людини? Психологи вважають, що це найчастіше зовсім не так! Чому? У міру того, як ми росли, нам, починаючи з раннього дитинства, раз по раз повторювали, що лаятися не можна - бо це некультурно, неввічливо, і так, мовляв, роблять тільки погані і неосвічені люди.

Так, наше суспільство звикло дивитися на тих, хто часто лається, як на неосвічених людей із самого дна суспільства, але чи так це насправді? Результати недавнього наукового дослідження довели, що багато любителів лихослів'я куди розумніші, ніж їх сприймають оточуючі.

Дуже багато людей абсолютно щиро вважають, що люди, які часто перемежовуються свою мову лайкою, роблять це лише тому, що їхній словниковий запас недостатньо багатий для того, щоб висловити свої думки інтелігентно, але психологи Крістін Джой з Коледжу Маріст і Тімоті Джей із Массачусетського коледжу ліберальних мистецтв категорично не згодні з цією думкою.

Відповідно до результатів їхнього дослідження, люди, які часто використовують табуйовані слова, в більшості випадків здатні майстерно використовувати і звичайну, не обсценную лексику. «Люди, які користуються табуйованими словами, роблять це, як правило, знаючи сенс кожного слова і виразу, а також всіх тих, часом дуже тонких нюансів, без яких просто не можна правильно застосувати ту чи іншу образу», - пишуть у своїй статті дослідники. «Здатність правильно вживати ці слова щодо об'єкта і ситуації вказують не на менші, а на великі лінгвістичні знання».

Ще одне дослідження використовувало пошукових «роботів» для аналізу декількох тисяч статусів у Facebook, перевіривши їх на лайки, а також на слова, характерні для спроб щось приховати. Результати дослідження виявилися досить несподіваними - вони показали, що люди, які частіше використовують лайку, з куди більшою ймовірністю виявляються більш чесними, ніж інші. Так що... якщо ви перемежовуєте свою мову лайкою, немов справжній матрос, швидше за все, ви чесна і розумна людина.

Також психологи вважають, що люди, які не соромляться лаятися на людях, часто більш впевнені в собі, а також більш щирі, ніж ті, хто завжди ввічливі, навіть якщо їм насправді хочеться вилаяти співрозмовника останніми словами. Висновки цих досліджень підтверджують і інші джерела. Наприклад, коли під час розслідування поліцією злочинів підозрюваним оголошується, у чому їх, власне, підозрюють, невинні люди, як правило, заперечують свою провину куди більш експресивно і нецензурно, ніж ті, хто дійсно винен, і якщо ви починаєте обурюватися і лаятися, почувши, що вас у чомусь звинувачують, це викликає до вас більшу довіру.

Виходить, лаятися насправді не так вже й погано! І коли хтось із ваших друзів вкотре почне обурюватися тим, що ви не можете сказати ні фрази без міцного слівця, скажіть йому, що ви просто чесні, відверті і не тримайте нічого в собі.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
З мешканців тонкого світу ми найчастіше стикаємося саме з домовиком Зазвичай домовик допомагає< /a> тим,....
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Енергія та позитивні емоції — основа життєвого щастя Притягнути їх можна за допомогою особливостей кожного зна....
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Наші поразки в більшості випадків трапляються не через поганий вплив ззовні або змови недоброзичливців, а чере....
Знаки Долі, які слід помічати
Знаки Долі, які слід помічати
Підказки Долі зустрічаються в найнесподіваніших місцях Часом для того, щоб отримати відповідь на хвилююче запи....
Східний гороскоп на тиждень з 25 вересня до 1 жовтня 2023 року
Східний гороскоп на тиждень з 25 вересня до 1 жовтня 2023 року
Східний гороскоп допоможе вам зрозуміти, як провести цей тиждень і отримати максимум успіху Експерти в цій гал....
більше матеріалів
/-0,3193838596344-/ /-pc-/
Top