Під медичною реформою немає нормативно-правової бази, що дозволить незгодним оскаржити її положення в українських судах. Таку думку висловив адвокат, фахівець з медичного права Максим Баришніков на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Реформування таким чином, як воно робиться, швидше за все, викличе численні позови як до Конституційного суду, так і в звичайні суди. Справа в тому, що ми не знаємо, що буде. Поки у нас є тільки заяви, які постійно змінюються", - зазначив експерт.
За його словами, власне, нормативно-правових актів, які повинні регламентувати медичну реформу в Україні, вкрай мало, щоб мати хоча б уявлення про майбутнє охорони здоров'я. У той же час заяви чиновників постійно змінюються і не ґрунтуються на жодних офіційних документах.
При цьому він додав, що з одного боку, в ході реалізації медреформи в Україні існує небезпека порушення прав пацієнтів, гарантованих Конституцією. З іншого боку, невідомо, як буде здійснюватися фінансування охорони здоров'я.
Крім того, Баришніков зазначив, що якщо раніше реформування проводили спочатку в пілотних областях, то тепер його запустили по всій країні, закривши таким чином дорогу назад. Нагадаємо, 2 квітня розпочалася акція за вибором сімейного лікаря в Україні. Таким чином, з липня 2018 року "гроші підуть за пацієнтом".