Половина переселенців з Донбасу живе на підконтрольній території Донецької та Луганської областей, істотно збільшивши навантаження на ринок праці в регіоні. Таку думку висловив експерт ГО "Український інститут майбутнього" Ярослав Пилипчук, передав кореспондент АСН.
"У нас створилася така ситуація, коли немає економічних ресурсів і підприємств для стимулювання, оскільки відбулася криза, і ще більше збільшився попит на робочі місця - тобто криза посилилася", - зазначив експерт. За його словами, з 2013 року падіння ВВП склало 30% в Донецькій області і 56% - в Луганській, що фактично призвело до незворотних процесів і неможливості застосувати будь-які стимулюючі економічну активність заходи.
Крім того, було втрачено контроль над транспортними вузлами та інфраструктурою в цілому, що ускладнило логістику. Також були втрачені ринки збуту і, відповідно, безліч фахівців - зокрема, з технічних спеціальностей.
За даними Пилипчука, за цей період рівень зайнятості населення знизився з 60% в обох областях до 55% в Луганській області і 50% в Донецькій, а кількість безробітних зросла з 8-10% до 15%. Також з 2013 по 2017 роки в регіоні сталося падіння капітальних інвестицій: на 43% - в Донецькій області та на 54% - в Луганській.
При цьому він додав, що, згідно зі структурою реєстрації внутрішніх переселенців в межах підконтрольної території України, то 50% їх припадає саме на Донецьку (35%) та Луганську (15%) області. Нагадаємо, Петро Порошенко провів зустріч із головою Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгієм Церетелі, в ході якої він закликав парламенти європейських країн прийняти програми з відновлення деяких населених пунктів Донбасу.