У Києві за адресою: вулиця Курська, 3 екологи провели лікування 300-річного дуба. Поставили металеву підпору під пошкоджену гілку, щоб уникнути її падіння, а також замазали тріщини та місця, де відсутня кора, фарбою, щоб уберегти дерево від гниття й утворення дупел.
«Оскільки такі дерева в усьому світі вважаються пам'ятками природи, в деяких місцях сприймаються як сакральні, їх прийнято берегти. Це живі свідки історії, давніх часів», - пояснює волонтер Київського еколого-культурного центру Андрій Фролкін.
Екологи кажуть, що на цьому місці колись була язичницька діброва, і тут поклонялися найбільшим дубам. Але після того, як під час громадянської війни залишки діброви були вирізані для опалення, бо зима була холодна, а топити було нічим, залишилося тільки два великих дерева, одне тут, друге - на вулиці Антонова.
«Зробили металеву підпору, бо такі великі дерева найчастіше гинуть від того, що гілки, які можуть важити до двох тонн, падають від власної ваги, - продовжує Фролкін. - Свого часу не встигли зробити підпірки під один з трьох тисячолітніх дубів Шевченка в Моринцях і він практично загинув - впали, не витримавши власної ваги, одна за одною три гілки».
Активісти запевняють, що 300 років для дуба це не вік. «Дерево здорове, старим не вважається, може спокійно прожити і 700 років. Воно дуже сильне і щороку дає мільйони жолудів, необхідно тільки його підтримувати, як, наприклад, в Англії, де у старовинних 1200-літніх дубів може бути у кожної гілочки до двадцяти підпірок»