Кількість постраждалих у ході бойових дій на Донбасі обчислюється десятками тисяч серед цивільного населення, однак український уряд відмовляє їм в елементарній допомозі. Таку думку висловив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Українська держава фактично відмовляється від надання допомоги цивільним особам, які постраждали від війни і внаслідок цього, за чинним законодавством, вони нічого не можуть отримати, а цим законом їх взагалі кидають напризволяще", - зазначив експерт.
За його словами, йдеться про 2800 убитих цивільних особах по обидва боки лінії розмежування, сім'ї яких повинні отримати компенсацію, включаючи неповнолітніх дітей. Також закон торкнеться приблизно 9 тис. поранених і близько 1300 зниклих безвісти.
Ще величезна група людей, які втратили житло і майно і які не отримали ніякої компенсації. При цьому він додав, що, відповідно до закону про деокупацію і деінтеграції, платити компенсацію постраждалим на Донбасі зобов'язана РФ, проте багато з них потребують постійної матеріальної підтримки вже сьогодні.
"Закон цей потрібно змінити, або ввести інші норми, але навіть до суду нам звертатися в таких випадках не має сенсу. Нам залишається тільки звертатися до Європейського суду з прав людини в інтересах тих людей, які страждають сьогодні, але потребують допомоги десятки тисяч людей", - наголосив правозахисник.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики пообіцяло удосконалити порядок надання дітям статусу потерпілого від збройного конфлікту і військових дій. Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крантовська на засіданні Верховної Ради.