У київському кінотеатрі «Жовтень» сьогодні відбулася прем'єра кліпу «Братів Гадюкіних» «Тілько ві Львові» до комедійної стрічки «Шляхетні Волоцюги», а також показ трейлера самого фільму, який вийде на широкий екран 27 вересня.
За словами творців, «Шляхетні волоцюги» - це історія львівських батяр, відомої в Західній Україні субкультури, яка поки що малознайома решті країни.
«А де ж ти побачиш таку красоту? Тілько ві Львові», - співають легендарні львівські «Гадюкіни» після аранжування і українського перекладу відому в 1930-40 роках польську пісню.
«Це дуже велика відповідальність - взятися за таку культову львівську пісню. Ми з дитинства її чуємо. А вийшло все так легко тому, що пісня - батярська, а гурт «Брати Гадюкіни» споконвіку жив за батярськими законами - любили дівок, любили гуляти і любили гарну музику», - зізнаються музиканти.
«Ми не створювали історичну картину. Її жанр - комедія. Те, що ви побачите в цьому фільмі, це абсолютна вигадка. Так, там є НКВДисти дуже смішні, браслет, за яким полює сам Гітлер. І агенти НКВД і німецькі агенти намагаються заволодіти браслетом, який перебуває у головної героїні Христі. За певних обставин Христя залишається сиротою. А головна мета наших батяр - захистити цю дівчину і її опікуна», - каже режисер Олександр Березань.
Актор Юрій Хвостенко тішиться, що місто Львів замість того, щоб бути лише майданчиком для зйомок якихось історичних фільмів, став нарешті сам героєм фільму. «Дуже багато знімають Одесу, море, а Львів якось забули. А він насправді дуже колоритний, там є дуже багато кумедних історій».
«Держава на цю стрічку витратила трохи більше 18,5 мільйона гривень, - каже голова Держкіно Пилип Іллєнко. - Це половина від загального виробництва бюджету. І вже з тих навіть коротких кадрів і кліпу і трейлера видно, що вони були ефективно витрачені, тому що робити в центрі сучасного мегаполісу історичну реконструкцію - надзвичайно важке завдання не тільки творче, а й організаційне».
«Цей фільм для широкої глядацької аудиторії, - продовжує Іллєнко. - Я вірю, що саме такі жанри можуть привернути увагу і сподобатися різному глядачеві. Він відкриває перспективу для формування української кіноаудиторії».