Згідно з соціологічними дослідженнями, близько половини пацієнтів українських стаціонарів змушені були позичати гроші на лікування, а майже третині хворих довелося відмовитися від медобслуговування через матеріальні труднощі. Таку думку висловив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Данило Богатирьов на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Згідно з дослідженням індексу здоров'я, 43% госпіталізованих за останній рік громадян були змушені позичати або ж продавати майно, щоб оплатити витрати на охорону здоров'я", - зазначив експерт. За його словами, середня сума коштів, яку позичали пацієнти стаціонарів, склала 4865 грн.
В аналогічному дослідженні за 2017 рік ідеться про те, що приблизно 30% громадян були змушені відмовитися від лікування через матеріальні труднощі. При цьому він додав, що сьогодні галузь охорони здоров'я в Україні катастрофічно недофінансована - вона становить менше 5% ВВП.
Так, за його даними, навіть у "лихі 90-ті" медицина отримувала більш істотну частку ВВП, ніж зараз. Водночас у розвинених країнах на потреби МОЗ виділяється 8% ВВП, при цьому ВООЗ рекомендує відраховувати на менше 7%.
Нагадаємо, замість нормативних актів для реорганізації і реформування медичних установ МОЗ надав лікарям тільки методичні рекомендації. Частина з необхідних нормативно-правових актів повинна була бути розроблена на початку 2018 року, проте сьогодні така робота не ведеться.