Правоохоронці в Україні здійснюють щонайменше 2500 тортур щодо підозрюваних, причому це тільки вершина айсберга. Про це повідомив глава правління ГО "Експертний центр з прав людини" Юрій Білоусов на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"За даними медустанов, кількість осіб, які звертаються щорічно, зростає протягом останніх років, і досягає 2,5 тисячі. На нашу думку, це тільки вершина айсберга - це тільки ті люди, які звернулися до медустанов, та ще й повідомили, що їх побили правоохоронці. Величезна кількість просто не звертається або звертається, пояснюючи побої тим, що вдома впав", - зазначив експерт.
За його словами, дослідження базується на рішеннях судів за статтями, пов'язаними з тортурами і застосуванням насильства з боку правоохоронців з 2012 року. Таких було понад 160. Крім того, експерти отримали дані медустанов, куди звертаються потерпілі для огляду побоїв.
При цьому він додав, що причина такого жалюгідного стану справ у правоохоронних органах склалася історично, оскільки протягом довгих років слідчі шукають докази провини людини, затримавши підозрюваного і часто "вибивши" з нього зізнання. Причому, на думку Ю. Білоусова, це проблема стосується не тільки роботи поліції, а й прокуратури, оскільки саме відповідальний за розслідування прокурор часто вимагає від слідчого визнання обвинуваченого.
Таким чином, на думку прокурора і навіть судді, збільшується ймовірність того, що людина буде засуджена. Крім того, за словами експерта, в системі МВС досі використовуються кількісні показники для оцінки роботи правоохоронців, в результаті чого для слідчого важливо направити справу в суд і знайти обвинуваченого, навіть якщо розуміють, що той не винен.
Нагадаємо, перед початком засідання Шевченківського суду щодо обрання запобіжного заходу 23 березня Надія Савченко, якій інкримінують підготовку державного перевороту і терактів в Україні, поскаржилася на умови в СІЗО. За її словами, умови такі ж, як і в російській в'язниці. У той же час вона обурилася фактом повсюдного спостереження за нею.