Створення нових антикорупційних органів в Україні призводить лише до імітації реформ і збільшення кількості чиновників на утриманні держави. Таку думку висловив директор Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Це імітація реформ - створення інституцій заради інституцій, які не приносять ефекту. Це імітація реформ", - зазначив експерт. За його словами, розчарувавшись в ефективності створених НАЗК, НАБУ, САП, українське суспільство спостерігає за створенням Антикорупційного суду, ДБР.
Однак, на думку політолога, ці органи не мають свого предмета функціонування, оскільки всі їхні завдання насправді повинні виконувати інші органи. В іншому випадку, необхідно ліквідувати або серйозно скоротити ГПУ, СБУ, МВС, тому що антикорупційні органи лише множать чиновників.
При цьому він додав, що антикорупційні органи, створювані в Україні, насправді країні не потрібні - вони необхідні Заходу як елемент контролю українських політичних еліт. "Це такий класичний, явний інструмент зовнішнього управління", - підкреслив політолог.
Нагадаємо, в минулу п'ятницю, 30 березня, генеральний прокурор Юрій Луценко зажадав звільнити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького за дисциплінарні проступки. Раніше сам Н. Холодницький заявив про порушення двох кримінальних проваджень про незаконне збагачення генпрокурора Юрія Луценка. У той же час керівник НАБУ Артем Ситник звинуватив директора САП у "зливі" інформації меру Одеси Геннадію Труханову.