Введення електронних декларацій і медреформа в цілому спрямовані на зміну фінансування медичних установ, а не на якісь якісні перетворення. Таку думку висловив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Декларація потрібна не для медичної реформи, а для спроби змінити фінансування. Причому для спроби не поліпшити фінансування, а змінити фінансування", - зазначив експерт.
За його словами, навіть ті електронні декларації, які МОЗ зобов'язало підписувати всіх громадян, не є обов'язковими для виконання, оскільки до них немає ніяких документів, які роз'яснюють лікарю його обов'язки. При цьому він додав, що на сьогодні законність і легітимність всієї медреформи залишається під питанням. "Це декларація про те, що ви можете отримати якісь послуги на первинному ринку за 370 гривень на рік", - підкреслив Сердюк.
Нагадаємо, від сьогодні, 2 квітня, фактично стартувала медична реформа. Так, до 2020 року громадяни України повинні будуть вибрати сімейного лікаря, підписати з ним декларації, на основі якої вже з липня буде відбуватися і фінансування медустанов за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".