Індія заборонила дельфінарії, тоді як в Україні в таких закладах досі міститься 80 ссавців. Таку думку висловила еколог міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Катерина Полянська на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"В Україні на сьогоднішній день функціонує дев'ятнадцять дельфінаріїв, в яких містяться близько 80 морських ссавців. Це не тільки дельфіни, а й кити-білуги і ластоногі - морські котики, морські леви і моржі", - зазначила еколог.
За її словами, дельфінарії не можуть забезпечити своїм вихованцям природне середовище, тому утримання тварин в них є мукою для них. Так, наприклад, дельфіни потрапляють у неволю після вилову з моря, де вони живуть сім'ями, і така ізоляція для них не природна.
Крім того, їх містять у хлорованій, а не морській воді, без дотримання необхідного температурного режиму, в безпосередній близькості до людини. При цьому вона додала, що частина дельфінів була виловлена з Чорного моря, інша - завезена в Україну з Японії, чим країна підтримала жорстокий бізнес.
Крім того, Україна є експортером дельфінів в інші країни світу, хоча українські дельфіни охороняються Червоною книгою, чинним законодавством і міжнародними угодами. Так, ссавців експортують до Туреччини та Єгипту, Таїланду.
У той же час, за даними Е. Полянської, цілий ряд країн уже відмовився від дельфінаріїв. Відповідні заборони і обмеження діяльності дельфінаріїв введено у Великобританії, частині Сполучених Штатів Америки, Бразилії, в Коста-Риці, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині та Швейцарії, а недавно заборонила їх і Індія.
Нагадаємо, 15 жовтня 2017 року разу в 17 найбільших містах України пройшли мітинги з вимогами реалізувати закон про заборону жорстокого поводження з тваринами. Так, наприклад, в одному лише Києві на мітинг у парку ім. Шевченко вийшло близько 5 тисяч осіб.