Найбільш поширеними причинами цькування учнів з боку їхніх однокласників є зовнішність, соціальний стан і успішність. Таку думку висловила голова ГО "Студена", гендерна активістка Анастасія Мельниченко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Як ми бачимо, 67% дітей страждають від булінгу", - зазначила експерт. За її словами, згідно з проведеним соцопитуванням, 63,9% опитаних вчителів стикалися з фактами знущань і цькування в своїх класах за останні 3 місяці.
У 77% випадків причиною такої поведінки однокласників послужила зовнішність і поведінка жертви, ще 61% випадків нападок були пов'язані з соціальним становищем. У 47% випадків йшлося про (не) успішність у навчанні. При цьому вона додала, що мовне питання стає проблемою лише в 1% випадків цькування, що свідчить про абсолютне "роздування" мовної проблеми в Україні і не відповідає реальній ситуації.
Мельниченко підкреслила, що проблема булінгу практично не типова для молодших класів, але вже в середній школі він стає великою проблемою. Нагадаємо, У Василькові Київської області вчителька фізики розлютилася через те, що хтось із учнів клацав ручкою. Літня жінка раптово розгнівалася і вилаяла учня перед однокласниками.