counter

Без реабілітації та належного догляду: як в Україні живуть діти з психічними розладами


Переглядів: 64


Без реабілітації та належного догляду: як в Україні живуть діти з психічними розладами

Відсутність необхідної реабілітації призводить до того, що дітей з психічними розладами з віком переводять з одного інтернату в інший, позбавляючи можливості на соціалізацію. Таку думку висловив представник УГСПЛ, співавтор звіту "Права дитини та психічне здоров'я" Богдан Мойса на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"На жаль, через хвороби, через відсутність послуг за місцем проживання дітей фактично позбавляють свободи, оскільки утримують в інтернатних установах або психіатричних відділеннях", - зазначив експерт. За його словами, серед всіх людей з проблемами психічного розвитку 22% - це діти і підлітки, хоча насправді, згідно з думкою фахівців, серед дітей цей показник набагато вище, і багато хто з них залишаються без психічної допомоги.

Серед таких експерт зазначив дітей з депресіями, поведінковими розладами, пост-травматичними і стресовими розладами. При цьому він додав, що значна частина дітей з проблемами психічного розвитку утримується в будинках-інтернатах, основним напрямком діяльності яких є догляд, оскільки адміністрація таких установ відмовляється від реабілітації своїх вихованців.

"Відсутність реабілітаційних компонентів і призводить до того, що шлях дитини з інтернатного закладу в багатьох випадках лежить тільки в інший інтернат", - додав Б. Мойса. Так, зокрема, цілий ряд установ, де утримуються діти не тільки з психологічними, а й з фізичними проблемами, не пристосовані для особливих потреб своїх вихованців.

Наприклад, знаходяться на другому поверсі і вище без необхідних ліфтів. Також спостерігається величезний брак персоналу по догляду за такими дітьми. У той же час окремі випадки усиновлення дітей з такими порушеннями іноземцями доводять, що дуже часто їхнє здоров'я можна значно поліпшити.

Більше того, навіть побіжне спілкування з вихованцями таких інтернатів дозволяє стверджувати, що вони цілком могли б отримати певні навички і виконувати нескладну роботу, вчитися. Так, наприклад, вони займаються плетінням з бісеру і продають свої вироби через інтернет, але їх ніхто не навчив рахувати зароблені гроші.

Нагадаємо, забезпечення протезами та реабілітацією людей з інвалідністю з боку держава буде здійснюватися за схемою "гроші підуть за людиною". Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Марія Мамаева

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,34955620765686-/ /-pc-/
Top