Міністерство охорони здоров'я планує скоротити витрати на утримання спеціалізованих стаціонарів, переводячи більшу частину хворих на амбулаторне лікування. Таку думку висловив генеральний директор Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Володимир Курпіта на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Основною вимогою, яке ми ставимо перед новою програмою, є те, що Україна буде впроваджувати амбулаторну модель лікування. Це є одним з факторів протидії туберкульозу", - зазначив чиновник.
За його словами, згідно з дослідженнями, значна частина хворих мультирезистентною, або чутливою до антибіотиків першого ряду, формою туберкульозу заражається ним саме в тубдиспансерах. За даними європейських учених, таку форму хвороби можна "підхопити" вже на 15-ту добу перебування в стаціонарі.
При цьому він додав, що амбулаторне лікування вважається більш безпечним. Сучасні методи лікування дозволяють зупинити "бактеріовиділення" протягом двох тижнів, а іноді і протягом трьох днів з початку лікування. Таким чином, хворий не ризикує заразити близьких, і в той же час, знижує ймовірність "перехресної" передачі захворювання.
Крім того, за словами В. Курпіти, амбулаторна модель дозволяє заощадити, оскільки вже підраховано, що вартість одного дня перебування в стаціонарі дорівнює за вартістю 13-15 візитів в медустанови амбулаторного типу. У той же час, за його словами, стаціонари залишаться, однак їх кількість стане оптимальною для того, щоб вдаватися до госпіталізації хворих тільки у випадках необхідності.
Нагадаємо, в суботу, 24 березня весь світ відзначає День боротьби з туберкульозом. Україна є лідером з поширення захворювання в Європі.