Зміни пенсійного законодавства в Україні призвело до порушення державою конвенції Міжнародної організації з праці (МОП). Таку думку висловив експерт з соціальних питань Андрій Павловський на прес-конференції в Києві, передав кореспондент АСН.
"Ми порушуємо (змінами до пенсійного законодавства - ред.), виходить, міжнародні зобов'язання України - ті ж конвенції МОП, до яких Україна приєдналася", - зазначив експерт. За його словами, в ході змін пенсійного законодавства коефіцієнт трудового стажу при підрахунку пенсії був знижений з 1,35 до 1,0, що фактично скоротило на третину щомісячний дохід людини, що виходить на пенсію після прийняття пенсійної реформи.
При цьому він додав, що колишній коефіцієнт 1,35 вводився для того, щоб забезпечити в Україні виконання 102-ї Конвенції Міжнародної організації з праці, згідно з якою пенсії в Україні повинні бути не менше 40% від заробітної плати. Зниження ж коефіцієнта до 1,0 призвело до того, що пенсія тепер становить 20% заробітної плати.
Нагадаємо, в парламентському комітеті з питань соцполітики порекомендували Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Документом пропонується введення децентралізованої накопичувальної системи через недержавні пенсійні фонди. Частина обов'язкових внесків до пенсійної системи повинна накопичуватися на рахунках громадян, які самі їх і будуть платити.