З 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України, яким скасовується необхідність лікарям заповнювати всілякі форми, карти і талони, передають Факты.
Як заявили в прес-службі відомства, відтепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, обробляти і зберігати облікові форми, які вже давно втратили актуальність, але роками залишалися «рудиментом радянської папероорієнтованої системи охорони здоров'я».
«Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому і використання класифікації ICPC-2 в щоденній практиці лікарів. Ну і важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу до школи і дитячий садок відтепер є непотрібною», - сказано в повідомленні.
Вказується, що згідно з наказом втрачають силу такі форми, як «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів», «Контрольна карта диспансерного спостереження», «Медична карта студента № __», «Талон на прийом до лікаря», «Талон амбулаторного пацієнта» , «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» і «Книга запису викликів лікарів додому».
При цьому виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила, що в світі давно відмовилися від такого поняття як «диспансеризація» - регулярний огляд здорових людей.
«Диспансеризація не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров'я. Крім того, майже всюди "диспансеризація" в Україні проводиться на папері. По суті, лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів за групами ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу», - зазначила глава МОЗ.
Вся звітність зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень до лікаря дорослих і дітей і кількість відвідувань дорослих і дітей вдома. У студентів буде звичайна амбулаторна карта, а діти повинні пройти тільки звичайні медичні огляди у лікаря і отримати стандартну довідку.
З розгортанням електронної системи охорони здоров'я, як відзначають в Міністерстві, всі записи в журналі будуть формуватися автоматично по записах амбулаторної картки. В результаті має залишитися тільки один вид амбулаторної картки, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям.