Україна визнає лише 5% шукачів притулку, причому виділяючи на них по 17 гривень "допомоги". Таку думку висловила адвокаційний координатор БФ "Право на захист" Дарина Толкач на прес-конференції в Києві, передав кореспондент АСН.
"На сьогоднішній день рівень визнання шукачів притулку, які звертаються за захистом до державних уповноважених органів, а саме в Державну міграційну службу, може дорівнювати математичній похибці. У різні роки він не перевищує 5-9%", - зазначила експерт.
За її словами, переважна більшість шукачів притулку не можуть захистити свої права в Україні, причому і на рівні міграційної служби, і на рівні судів щодо біженців приймаються "абсолютно невмотивовані рішення". При цьому вона додала, що українська держава взяла на себе обов'язок захищати право людини на життя, не залежно від того, громадянином якої країни ця людина є.
У той же час, як підкреслила Толкач, Україна приєдналася до Європейської конвенції захисту прав біженців, в результаті чого взяла на себе зобов'язання створювати ефективний механізм захисту біженців та шукачів притулку. Також країна взяла на себе зобов'язання створювати умови для їхньої інтеграції, нормального і безпечного життя в Україні.
У свою чергу, експерт з міграції Аналітичного центру CEDOS Андрій Солодько підкреслив, що Українська держава не працює з біженцями, і план інтеграції - аналог європейських документів - складається в країні формально, без будь-якого аналізу ситуації, контролю над його реалізацією і маркерів виконання. Також Солодько додав, що на кожного такого шукача притулку держава виділяє 17 гривень. "Це такі гроші, яких можна було б не виділяти зовсім", - додав експерт.
Нагадаємо, в Польщі є близько 2 млн громадян України. Про це заявила міністр з гуманітарної допомоги і справах біженців Польщі Беата Кемпа.