У 2018 році ті, хто отримали спадщину від родичів другого ступеня споріднення, можуть не платити податок зі спадщини в 2017 році. Про це заявив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб УКРІНФОРМ Павло Дроняк, пишуть "Факти".
Такими родичами є рідні брати і сестри, бабусі і дідусі (батьки батька і матері), онуки. Також спадкоємець не повинен проводити оцінку успадкованого майна. Також за нульовою ставкою оподатковується майно, успадковане особами першого ступеня споріднення, тобто подружжя (чоловік та дружина), батьки та діти, в тому числі усиновлені.
У той же час, якщо такими спадкоємцями не було сплачено податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, то спадкоємці зобов'язані подати декларацію. Також сплатити податок і подати декларацію повинні всі громадяни, які отримали спадщину від нерезидента. Навіть якщо такі нерезиденти є подружжям, батьками, дітьми, бабусею і дідусем.
Передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб: 0%, 5% і 18%. Якщо громадянин успадковує майно від резидента (крім першого та другого ступеня споріднення), то платить 5% податок.
При отриманні на території нашої держави спадщини від нерезидента необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18%. Також спадкоємці зобов'язані сплатити і військовий збір, який становить 1,5% від вартості успадкованого чи подарованого майна. Виняток становлять лише особи, які отримали доходи, що оподатковуються за нульовою ставкою.
Якщо спадкоємцем є резидент України, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір повинні бути оплачені до нотаріального оформлення об'єктів спадщини, при цьому декларація не подається. В іншому випадку нотаріус не видасть свідоцтво про право на спадщину.
У разі переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат податковим агентом є страхова компанія, а тому подавати декларацію також не потрібно. Чиновник також зазначив, що подарунки оподатковуються таким самим чином, як і спадщина - за тими ж ставками і на тих же умовах.