Через зміни в Кримінально-процесуальний кодекс (КПК) пройти медичну експертизу тепер стане вкрай складно. Таку думку висловив юрист Олександр Климчук на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
«Поліція повинна нас захищати, а слідчий зобов'язаний раніше за всіх реагувати. Але виходить, що через бюрократичні механізми ми будемо втрачати докази, сліди злочину», - зазначив експерт.
За його словами, якщо раніше в разі нападу на людину слідчий мав право самостійно призначати проведення медичної експертизи, то тепер йому необхідний спеціальний дозвіл судді, яке він отримає не раніше ніж через 72 години, а через завантаженість суддів цей період може ще затягнутися. Однак у випадку з побоями час має велике значення.
При цьому він додав, що швидше за все, потерпілі будуть виходити з ситуації, самостійно звертаючись за зняттям побоїв. Нагадаємо, з 15 березня 2018 року в Україні набирають чинності так звані «поправки Лозового» до Кримінально-процесуального кодексу.
Спікер поліції Київської області Микола Жукович заявив, що у зв'язку з цими поправками, без дозволу судді навіть поховати померлого вдома людини буде неможливо. «Якщо людина потрапила в ДТП, в бійці або іншій ситуації отримала тілесні ушкодження, то слідчому необхідно буде звертатися в суд, і тільки після рішення суду людина зможе пройти судово-медичну експертизу. Наскільки вчасно суди зможуть приймати ці рішення - це питання. А найчастіше саме вчасно проведена експертиза дуже сильно впливає на хід розслідування. Кримінальних проваджень, де потерпілим необхідно пройти експертизу, у нас дуже багато. Також тепер через суди доведеться брати дозвіл на експертизу навіть для тих, хто помер своєю смертю », - сказав він.