Результат парламентських виборів в Італії вплине на політику Європейського Союзу. Таку думку висловив політолог-міжнародник, експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Володимир Воля на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Ситуація в Італії буде в певному сенсі знаковою в розумінні того, в який бік піде далі процес розвитку Європи. Ми побачимо ознаку, яка дозволить з більшою ясністю говорити, яким буде Європейський Союз у майбутньому", - зазначив експерт.
За його словами, на сьогодні складно спрогнозувати, якою буде майбутня конфігурація парламенту в Італії - поки жодна з партій не може сформувати більшість. Згідно з опитуваннями, лідирує блок Сільвіо Берлусконі. Сам же скандальний політик і друг Путіна вже заявив про те, що готовий очолити уряд, що, можливо, в майбутньому вплине на позицію ЄС щодо антиросійських санкцій.
За інформацією Волі, також було анонсовано, що в березні Франція і Німеччина представлять свою концепцію бачення розвитку Європи. При цьому він додав, що вже зараз намітився чіткий розділ ЄС на західний і східний. Так, центром східної частини Європи стала Вишеградська четвірка, до якої тяжіє Румунія і в якихось тактичних питаннях наближається Болгарія.
Як пояснив Воля, Польща і Угорщина все більше вибудовують свою особливу політику, причому спільна боротьба все більше консолідує ці країни в боротьбі проти Брюсселя. Нагадаємо, 4 березня 2018 року в Італії пройдуть парламентські вибори. За останніми опитуваннями, на виборах "Вперед, Італіє", які відбудуться 4 березня, може набрати 17-18 відсотків голосів, що більше, ніж у її партнерів по коаліції - правоцентристських "Ліги" і "Братів Італії".
Скандально відомий італійський політик, лідер партії "Вперед, Італіє" Сільвіо Берлусконі заявив, що готовий стати прем'єр-міністром у 2019 році, коли йому виповниться 81 рік. Відстрочка на рік викликана тим, що поки Берлусконі не може пропонувати свою кандидатуру через обмеження, накладені вироком суду у справі про шахрайство компанії Mediaset, що належить політику.