Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 26 лютого 1993 року №146 "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків та інших осіб", особи, які працюють в установах України за кордоном, виплачують аліменти на користь осіб, які проживають в Україні, з подвійного заробітку із встановленими надбавками, одержуваного в Україні у національній валюті. Такі роз'яснення дав начальник Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман Возняк, передав кореспондент АСН.
Так, з осіб, які працюють за контрактом в іноземних компаніях і одержують заробітну плату тільки за кордоном, аліменти утримуються із 100% заробітної плати, яку платник аліментів одержував до укладення контракту, або виходячи з його заробітної плати за останній місяць роботи на момент від'їзду, або з п'ятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків. Аліменти з осіб, які отримують заробітну плату як у гривнях, так і у валюті на підприємствах, організаціях, розміщених на території країни, утримуються бухгалтеріями (розрахунковими відділами) за місцем роботи в розмірах, встановлених рішеннями судів, з обох видів доходів.
При цьому чиновник уточнив, що платити аліменти потрібно не тільки на рідних дітей, а й на усиновлених у визначеному законом порядку, а також не тільки до досягнення ними повноліття, а й далі - в разі навчання дитини або її непрацездатності. Крім того, повідомляється, що справи про стягнення аліментів є однією з найбільш поширених категорій справ у виконавчій службі, водночас це питання пов'язане із забезпеченням інтересів мільйонів найменш соціально захищених членів суспільства.
Нагадаємо, в кожному регіоні України відкрили штаби, які будуть контролювати стягнення аліментів. Про це заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.