Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 26 лютого 1993 року №146 "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків та інших осіб", аліменти виплачуються з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом. Такі роз'яснення дав начальник Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман Возняк, передав кореспондент АСН.
Так, відповідно до постанови, аліменти утримуються з працівника з усіх його видів заробітку і додаткової винагороди - зокрема з усіх видів доплат і надбавок до заробітної плати, за роботу в позаурочний час, з лікарняних і сум, виплачених у зв'язку з втратою працездатності внаслідок каліцтва, допомоги з безробіття, пенсії, стипендії, отриманої орендної плати, а також з гонорарів. У разі, якщо платник аліментів є членом колективного підприємства, відрахування провадяться з усього отриманого доходу, зокрема в натуральному вигляді.
У випадку з особою, що відбуває покарання, аліменти утримуються з усією заробленої ним суми - без урахування сум, що відраховуються за утримання. З військовослужбовців Збройних Сил України та представників інших силових відомств аліменти утримуються з усіх видів щомісячного грошового забезпечення.
Водночас утримання аліментів не проводиться з матеріальної допомоги, компенсації за невикористану відпустку (крім випадків, коли виплачується компенсація відразу за кілька років), допомоги на лікування або у зв'язку з вагітністю та пологами, компенсації при відрядженнях або переведення на роботу в іншу місцевість, з допомоги по догляду за дитиною, державної допомоги на поховання та інших цільових виплат. Нагадаємо, в кожному регіоні України відкрили штаби, які будуть контролювати стягнення аліментів.