Київ цілком закономірно може повторити долю Харкова, оскільки "Київенерго" заробляє мільярди гривень за рахунок експлуатації міських інженерних мереж, нічого в них не вкладаючи. Таку думку висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Проекту управління і реформування енергетичного комплексу, який би мав реалізовуватися в рамках угоди міста з "Київенерго", немає. Угода з "Київенерго" фактично ні про що, про порожнє місце", - зазначив експерт.
За його словами, з 2001 року, коли було підписано угоду, "Київенерго" абсолютно нічого не платило за користування комунальною власністю міста. А це дві ТЕЦ, завод "Енергія", близько 200 котелень, всі тепломережі і теплопункти.
Причому колись ця власність, за результатами аудиту, була оцінена в 2 млрд доларів. При цьому він додав, що умови угоди з монополістом були переглянуті в 2007 році - тоді була встановлена плата за користування майном міста, яка дорівнює 10%, але не менше 2 млн грн.
На думку Сергієнка, це "смішна сума" у порівнянні з тим оборотом, який щорічно має "Київенерго". Так, за даними експерта, в 2016 році оборот компанії склав 10 млрд грн. "З такими угодами той, хто сидить на комунальному майні, абсолютно не зацікавлений у тому, щоб підтримувати це майно, зокрема і тепломережі, в належному стані. І закономірний наслідок - те, що ми бачимо в Харкові. Те ж саме може будь-якої миті статися і в Києві. На жаль, це є незворотним", - додав директор інституту.
Нагадаємо, в результаті пошкоджень тепломереж 24 і 25 лютого понад 600 житлових будинків і соціальних об'єктів Харкова залишилися без тепла. Вранці 25 лютого відновили теплопостачання у більш ніж 500 будинках. Станом на вечір неділі подачі тепла очікували близько сотні будинків і соціальних об'єктів.