На стан водопровідної води в переважній більшості міст України істотно впливає аварійний стан водопровідних мереж. Таку думку висловив директор спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Частини труб вже просто немає, а водопостачання проводиться просто в землі. І коли дивуються, чому у нас така погана водопровідна вода, якщо щорічно вкладаються величезні кошти у водоканали, чому воду, очищену за всіма європейськими технологіями на водоочисних станціях, пити не можна, - тому що вона йде відсутніми трубами. Знос мереж такий, що вже не дозволяє поліпшувати всі інші об'єкти цієї інфраструктури", - зазначив експерт.
За його словами, загальна протяжність водопровідних мереж в Україні налічує 183 тисяч км, 40% з яких перебуває в аварійному стані. Причому, за його словами, поняття аварійності труб на має увазі, що як таких труб вже і немає під землею - вони повністю прогнили, залишивши замість себе лише шар іржі по діаметру.
При цьому Рябцев додав, що наслідком такої катастрофічної ситуації стали втрати питної води в мережі до 40%, а в деяких регіонах України (зокрема, на Закарпатті) - понад 80%. Водночас усі ці втрати обов'язково вкладаються в тарифи на послуги того ж водопостачання.
У такій ситуації водопостачальні компанії не зацікавлені вкладати кошти у заміну старих труб і оновлення мереж. Нагадаємо, в результаті пошкоджень тепломереж 24 і 25 лютого понад 600 житлових будинків і соціальних об'єктів Харкова залишилися без тепла. Вранці 25 лютого відновили теплопостачання у більш ніж 500 будинках. Станом на вечір неділі подачі тепла очікували близько сотні будинків і соціальних об'єктів.