Кожен четвертий українець мешкає у непридатних для цього умовах, тоді як кількість аварійних будинків у країні щорічно збільшується на 4-6%. Таку думку висловив директор спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Кількість аварійних будинків росте щорічно темпами на 4-6% на рік", - зазначив експерт. За його словами, з 10 млн житлових будинків в Україні 2/3 введені в експлуатацію ще в 70-х роках минулого століття, тобто експлуатуються близько 45 років. Причому кожен 4-й міський житель країни проживає в приміщеннях, які мають незадовільний технічний стан, вичерпали свій експлуатаційний ресурс і житлом вважатися вже не можуть.
При цьому він додав, що загальна протяжність водопровідних мереж - 183 тисяч км, 40% з яких перебуває в аварійному стані; каналізаційних мереж - 51 тис. км, 35% яких є в аварійному стані; а з 36 тис. км теплових мереж 18% в аварійному стані. Нагадаємо, в результаті пошкоджень тепломереж 24 і 25 лютого понад 600 житлових будинків і соціальних об'єктів Харкова залишилися без тепла.
Вранці 25 лютого постачання тепла було відновлено у більш ніж 500 будинках. Однак станом на вечір неділі подачі тепла очікували близько сотні будинків і соціальних об'єктів, тоді як показники стовпчиків термометра опустилися нижче 10 градусів морозу.