counter

Міністерства усвідомлено саботують пошук ефективного керівництва для держпідприємств


Переглядів: 28


Міністерства усвідомлено саботують пошук ефективного керівництва для держпідприємств

Конкурсна політика щодо обрання керівників державних підприємств повністю провалена, влада доводить їх до банкрутства, щоб дати розкупити їх за безцінь, заявив голова ГО «Українська антикорупційна асоціація» Дмитро Гамаш, передає кореспондент АСН.

"Ми працювали над тематикою конкурсів в державному секторі не один місяць. Ми направили запити й отримали інформацію за 2016-2017 роки щодо формування комісій (з підготовки до приватизації - АСН), хто їх створював, хто входив до них, на яких умовах проходили конкурси і чи були призначені люди на відповідні посади", - заявив він.

Гамаш зазначив, що в процесі були відправлені запити в 18 міністерств. Тільки у Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб немає на балансі державних підприємств і установ, про що воно й повідомило активістам.

Гармаш повідомив також, що на запити активістів тільки 11 міністерств надали інформацію про проведення конкурсів, а 7 міністерств - відмовили в наданні такої інформації.

У результаті, з його слів, минулого року з 27 проведених конкурсів в одному з ключових міністерств - оборони України - 12 закінчилися негативним результатом, без рекомендації призначення. Щодо 13 конкурсів - були рекомендації з призначеннями на ті чи інші посади. Однак і тут вони або самі відмовилися приступити до роботи, або інші кандидати подали до судів на результати. В результаті і за 13 конкурсами - процес призначення керівників державних підприємств заблокований, а підприємства, підлеглі МОУ, не почали працювати повною мірою.

"Ми оцінили в цілому роботу конкурсної комісії нижче 10%", - підкреслив активіст. Також він навів як приклад ситуацію в Мінпаливенерго. У 2017 році воно провело 18 конкурсів: тільки 7 з них закінчилися успішно. Але в них перемогли люди, які і до того були в.о. керівників цих же підприємств. Примітно, що в кінцевому результаті наразі 63 підприємства, які підпорядковані Мінпаливенерго, досі очолюють виконувачі обов'язків, а не керівники.

"За нашими оцінками, ці підприємства спеціально таким чином доводяться до банкрутства, вони "видавлюються", щоб продати підприємства за безцінь. Щоб не держава заробляла на цих підприємствах, а олігархи", - додав Олександр Аронець, представник ГО «Українська антикорупційна асоціація».

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,4309241771698-/ /-pc-/
Top