Конкурсна політика щодо обрання керівників державних підприємств повністю провалена, влада доводить їх до банкрутства, щоб дати розкупити їх за безцінь, заявив голова ГО «Українська антикорупційна асоціація» Дмитро Гамаш, передає кореспондент АСН.
"Ми працювали над тематикою конкурсів в державному секторі не один місяць. Ми направили запити й отримали інформацію за 2016-2017 роки щодо формування комісій (з підготовки до приватизації - АСН), хто їх створював, хто входив до них, на яких умовах проходили конкурси і чи були призначені люди на відповідні посади", - заявив він.
Гамаш зазначив, що в процесі були відправлені запити в 18 міністерств. Тільки у Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб немає на балансі державних підприємств і установ, про що воно й повідомило активістам.
Гармаш повідомив також, що на запити активістів тільки 11 міністерств надали інформацію про проведення конкурсів, а 7 міністерств - відмовили в наданні такої інформації.
У результаті, з його слів, минулого року з 27 проведених конкурсів в одному з ключових міністерств - оборони України - 12 закінчилися негативним результатом, без рекомендації призначення. Щодо 13 конкурсів - були рекомендації з призначеннями на ті чи інші посади. Однак і тут вони або самі відмовилися приступити до роботи, або інші кандидати подали до судів на результати. В результаті і за 13 конкурсами - процес призначення керівників державних підприємств заблокований, а підприємства, підлеглі МОУ, не почали працювати повною мірою.
"Ми оцінили в цілому роботу конкурсної комісії нижче 10%", - підкреслив активіст. Також він навів як приклад ситуацію в Мінпаливенерго. У 2017 році воно провело 18 конкурсів: тільки 7 з них закінчилися успішно. Але в них перемогли люди, які і до того були в.о. керівників цих же підприємств. Примітно, що в кінцевому результаті наразі 63 підприємства, які підпорядковані Мінпаливенерго, досі очолюють виконувачі обов'язків, а не керівники.
"За нашими оцінками, ці підприємства спеціально таким чином доводяться до банкрутства, вони "видавлюються", щоб продати підприємства за безцінь. Щоб не держава заробляла на цих підприємствах, а олігархи", - додав Олександр Аронець, представник ГО «Українська антикорупційна асоціація».