Причиною рекордного падіння індексу Dow Jones став перегрів фондового ринку США. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко у коментарі кореспонденту АСН.
"Те, що ми бачимо, - це коли фіксують прибуток. Грубо кажучи, ціни на акції виросли і багато є охочих їх продати. Почали ще в кінці січня, а на початку лютого прискорили. І в результаті ми бачимо падіння Dow Jones", - зазначив економіст.
За його словами, весь минулий рік фондовий ринок США показував сильне зростання, що призвело до рекордних показників зростання фондових індексів. Оскільки перегрів фондового ринку США був очевидний, падіння прогнозували ще минулого року, однак це сталося вже в 2018 році.
При цьому Охріменко додав, що подібне явище характерне для фондового ринку США, величезний вплив на який має спекулятивний фактор. "Нічого екстремального. Якась частина зафіксується, заспокоїться", - додав експерт. Він також запевнив, що падіння сталося на тлі "дуже хороших економічних новин" у США, тому спроби прив'язати падіння до економічних факторів не обґрунтовані.
Нагадаємо, фондовий індекс Dow Jones у понеділок, 5 лютого, впав на 1175 пунктів. Це найсильніше падіння головного фондового індексу США за один день із часів фінансової кризи 2008 року. Слідом за Dow Jones впали й інші американські фондові індекси: індекс S&P втратив 3,8%, а Nasdaq - 3,7%. Лондонський FTSE 100 закрився на 1,46% нижче відкриття у понеділок.
Індекс Мосбіржі (раніше - індекс ММВБ) на відкритті торгів Московської біржі знизився у порівнянні з рівнем закриття попередніх торгів на 2%, до позначки в 2231,39 пункту. Відзначається, що російські акції знижуються після рекордного падіння американського індексу.
Ключовий індекс Токійської фондової біржі Nikkei впав за підсумками сьогоднішніх торгів на 4,73% і вийшов на позначку в 21 610 пунктів. При цьому в ході торгового дня Nikkei опускався ще нижче, продемонструвавши найсильніше за останні 18 років одноразове зниження.