За рахунок забороненого молока другого ґатунку в Україні живе близько 7-8 мільйонів людей, які поки що мають можливість продавати його на ринках або здавати на заводи. Таку думку висловив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич на прес-конференції, передав кореспондент АСН.
"Благополуччя значної частини найбільш незахищених верств населення, селян, а це в межах 7-8 мільйонів, залежить від утримання корови. І вони стануть ще біднішими", - зазначив експерт. За його словами, до такої ситуації призвела відсутність державної стратегії розвитку аграрних підприємств, а особливо малих молочних ферм - в результаті поголів'я ВРХ з більш ніж 9 млн корів у 90-х роках скоротилося до 2 млн корів.
Як пояснив голова асоціації, близько півтора мільйона приватних господарств, які вирощують корів для продажу молока, позбавлені цивілізованого ринку збуту, тому змушені продавати свій товар на узбіччях доріг у пластикових пляшках з-під води. При цьому Томич додав, що таке молоко традиційно коштує наполовину дешевле магазинного - приблизно 5 грн/л.
Також за мізерну плату селяни здають молоко на підприємства. Нагадаємо, з 2018 року уряд планував заборонити селянам здавати молоко на заводи - оскільки воно нібито не відповідає гігієнічним нормам і є другосортним.
На полицях магазинів з початку року молока другого ґатунку бути взагалі не повинно. У Мінагропроді селянам порадили об'єднуватися в кооперативи, оскільки з підсобних господарств заводам хотіли заборонити приймати молоко. Однак після нового року стало відомо, що Мінагропрод відстрочив набрання цим рішення чинності на півроку. За даними українських експертів - 75% виробленого молока в Україні - з підсобних сільських господарств.