Екологи та громадські активісти сьогодні біля входу в Держлісагентство України рубали дрова для чиновників-лісників, які, на переконання учасників протесту, вже весь український ліс перетворили на одну велику лісопилку.
«У нас пікет з двох питань, - пояснює директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. - Перше - це створення національного парку на місці царського полювання Януковича в Сухолуччі. Ця тема гальмується цим органом державної влади вже три роки. На жаль, Держлісагентство не хоче створювати там національний парк і затверджувати проект указу президента. Бо там зараз, напевно, полюють інші хлопці з Адміністрації президента і Кабміну. Тому, мабуть, їм дали команду не затверджувати цей проект».
«Друге питання - це питання рубок, - продовжує Борейко. - Як ви знаєте, за допомогою міністра екології Семерака в 2016 році в санітарні правила в лісах України були введені доповнення, які забороняли рубки в заповідниках. Але Держлісагентство вирішило подати в Кабмін нові доповнення, що знову дозволяють ці рубки під виглядом боротьби зі шкідниками. Як, наприклад, в пункті 5 абзацу 15 слово «сухостійних» виключити, а після слова «захаращеність» доповнити словами «за винятком ділянок насаджень, пошкоджених наслідками пожеж, аварій та стихійного лиха». А що таке сухостійні дерева? Термін «сухостійний» не має юридичного обґрунтування, тобто якщо там дві гілки сухі, то це вже сухостій, і кожне дерево можна рубати».
До протестувальників вийшов заступник начальника відділу охорони та захисту лісів Ігор Виговський. Він стверджує, що ліси, зокрема заповідні, потребують санітарної вирубки, що захаращеність лісу перешкоджає доступу наземної пожежної техніки в разі пожежі до місця загоряння. Заявки ж на вирубку подавали обласні та місцеві ради й адміністрації.
«Документом передбачається ліквідація в лісах наслідків стихійного лиха там, де завдали збитку пожежі, шкідники, всихання, - каже Виговський. - Так робить Білорусь, Польща та інші європейські країни. На сьогодні тільки в Поліському регіоні вже понад 100 тисяч гектарів, пошкоджених короїдом».