Мінімальна заробітна плата в Україні в 2018 році підвищиться на 17%. Принаймні цю цифру заклав Кабінет міністрів у Держбюджеті на 2018 рік.
У 2018 році Кабмін планує підняти мінімальну заробітну плату з 3200 до 3723 грн (17%). Яким буде ефект від такого підняття і чи потягне його бізнес, чиновники поки що не знають. Сподіваються проаналізувати ситуацію за підсумками першого кварталу наступного року. Тобто іншого або третього підняття на рік не очікується, якщо не буде економічного сплеску.
Також Кабмін обіцяє і підняття середньої пенсії по країні, пов'язуючи її з результатами Пенсійної реформи. Якщо до пенсійної реформи середня пенсія в країні дорівнювала 1886 грн, то наступного року її обіцяють підняти до 2786 грн - майже на 900.
Також у Кабміні сподіваються і на те, що буде підвищуватися середня зарплата в країні. Зараз вона дорівнює 7400 грн. Водночас чиновники обіцяють, що наступного року вона може досягти навіть 10 тисяч гривень.
Водночас у Кабміні не договорюють, а то й заперечують негативний ефект, який супроводжує підвищення "мінімалки". Так раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що підвищення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн з 2017 року було правильним кроком, а негативні прогнози не виправдалися. Він запевняє, що підвищення соціальних виплат в Україні зараз здійснюється виключно за рахунок зростання економіки і не "з'їдається" інфляцією цілком.
Чиновники не хочуть визнавати той факт, що підвищення мінімалки спровокувало, навіть на державних підприємствах, формальне скорочення робочого дня і тижня, переведення співробітників на "півставки" для економії внесків і податків на зарплати, а то і зовсім - скорочення. Також деякі підприємства переводять своїх співробітників на договірну основу або ж просять їх оформитися як ФОП.