В Україні спостерігається хронічна епідемія вроджених вад у дітей, а засіб для профілактики країна виробляє виключно на експорт. Про це повідомив іноземний член НАНУ, член-кореспондент Академії медицини Аргентини, професор (США) Володимир Вертелецький під час круглого столу, передав кореспондент АСН. "Ця епідемія дефектів невральної трубки є постійною, вона хронічна", - зазначив він.
За його словами, цей дефект є однією з основних причин ранньої дитячої смертності та інвалідизації дітей. Так, внаслідок цієї патології в Україні щорічно помирає близько тисячі дітей. При цьому він додала, що кількість дітей, народжених з цією патологією, можна зменшити щонайменше на 75%, ввівши у щоденний раціон українців фолієву кислоту.
Як пояснив професор, у всьому світі цей препарат (вітамін В6, або фолієва кислота) рекомендується до вживання жінкам ще до вагітності і під час неї. Однак, за інформацією медика, такі рекомендації не дають результату, тому багато країн вкладають кошти у збагачення кислотою звичайного борошна і зобов'язують пекарів виробляти вироби, зокрема, і з нього. Така політика активно реалізовується в Індії, Китаї та Індонезії, тоді як у більш ніж 80 країнах ввели її давно.
Україна ж, за словами Вертелецького, виробляє збагачене фолієвою кислотою борошно виключно на експорт. Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація (КМДА) планує створити програму для боротьби зі смертністю дітей на дорогах. Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков.