Мінрегіон готує новий закон про реновацію застарілого житла. У КМДА пропонують знизити норму про згоду 100% мешканців на відселення до 75%. Про це в ході засідання круглого столу заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає кореспондент АСН.
"Сьогодні в Україні житловий фонд складає 977,8 млн кВ м. За оцінками експертів, близько 75 млн кВ м застарілого житла в Україні вже непридатне для проживання, оскільки перебуває в аварійному стані", - заявив він.
З його слів, тільки в Києві на сьогодні знаходиться близько 9 млн кВ м житла, тобто шоста частина всього житлового фонду, що непридатне для проживання.
Він нагадав, що раніше було ухвалено закон "Про комплексну реконструкцію кварталів і мікрорайонів застарілого житлового фонду", але він виявився недієздатним. "Основною причиною цього стала відсутність процедури відселення мешканців з будинків, що не дозволяє гарантувати терміни і умови звільнення об'єктів для проведення реконструкції", - додав він.
Парцхаладзе нагадав, що зараз необхідна згода 100% всіх мешканців будинку, який "йде під знос" для будівництва нового житла на його місці. Це створює суттєві проблеми для інвесторів. "Тому Міністерство починає роботу над удосконаленням законодавства України в частині реконструкції кварталів застарілого житлового фонду... До кінця року ми постараємося підготувати такий проект закону, щоб винести його на комітет. І щоб вже в наступному року він був прийнятий", - пообіцяв він.
За його оцінками, в законі повинні бути прописані такі норми, які б мотивували мешканців давати згоду на реновації. Наприклад, норма про збільшення житлоплощі: "Якщо ви жили в квартирі 70 кВ м, то отримаєте 100 кВ м. З ремонтом і в тому ж районі... Також потрібно прописати такі норми, які б створили привабливі умови для інвесторів в ході будівництва таких будинків... Я впевнений, що протягом найближчих трьох років це питання постане дуже гостро і буде розв'язане", - сказав він.
У свою чергу, в ході засідання круглого столу заступник голови КМДА Олександр Спасибко зазначив, що київська влада буде пропонувати закріпити норму про необхідну згоду про відселення тільки 75% мешканців, а не 100%, як зараз.
"Якщо 75% мешканців згодні на відселення, то інші в судовому порядку також відселяються для реновації житла", - сказав він.