Ця ягода, прозвана в Японії «сливою богів», дуже корисна і поживна. Хурма - справжнє джерело вітамінів і мінералів, які допомагають боротися з осіннім авітамінозом.
У цьому продукті міститься вітамін А, який підтримує здоров'я шкіри і органів зору, а також запобігає утворенню ракових клітин. Ягода насичена також калієвими солями, що сприятливо впливають на серцево-судинну систему, магнієм, який активізує процеси позбавлення від токсинів і шлаків.
Наявні в хурмі вітаміни С і РР зміцнюють імунітет і благотворно впливають на нервову систему. Також ця ягода покращує травлення і нормалізує тиск, допомагає організму швидко відновитися після хвороби, а щоденне вживання 100 грамів хурми є хорошою профілактикою атеросклерозу.
Але попри те, що цей фрукт такий корисний для більшості людей, є і серйозні протипоказання щодо його вживання. Так, поєднання хурми з холодною водою і молоком може призвести до розладів шлунку. Також ягоду не можна їсти при спайках у кишечнику і запорах. Танін, що міститься в ній, може спровокувати гостру непрохідність.
Цей продукт протипоказаний при панкреатиті і захворюваннях 12-палої кишки. Тим, хто схильний до повноти і швидкого набору ваги, захоплюватися хурмою не варто, бо її в'язкі речовини здатні сповільнювати обмін речовин. Через це не варто їсти фрукт і дітям до 10 років. Через високий вміст природних цукрів у хурмі медики не радять вживати її діабетикам.