Мешканці столичного будинку на вулиці Бойчука, 37 сьогодні фарбують ворота на першому поверсі сусіднього будинку і з тривогою очікують повторного візиту комунальників, які в п'ятницю, 13 жовтня, почали демонтаж цієї споруди. Кияни побоюються, що разом з незаконною забудовою демонтують приміщення, що належать їхньому домбудинку, а рішення столичної влади - не що інше, як привід для забудовників розчистити територію для майбутньої новобудови в престижному київському районі.
«У нас є повністю вся документація з мокрими печатками від самого початку будівництва нашого будинку - 1958 року, - пояснює голова ОСББ «КФ-37» міста Києва Вікторія Власова. - До нашого будинку прилягає територія, яка називається допоміжними приміщеннями і належить йому. Згідно з законом, який ще складався при УРСР, всі допоміжні приміщення перебувають у спільній власності мешканців. І як тільки була приватизована одна квартира, ці допоміжні приміщення автоматично стали належати нам».
«У 2002 році за часів Омельченка починають продавати землю, - продовжує Вікторія. - І це приміщення раптом переходить під літеру «37-Б» в 2003 році і плавно починає розбудовуватися. Ми не були поінформовані, бо все це приховувалося, не було доступу до публічної інформації. Коли ж була створена юридична особа ОСББ, ми почали поступово інвентаризувати, знайомитися з законами, виявилося, що перший поверх, де розташовані у нас котельня, теплопункт, трансформаторна і сміттєзбірник, належить до допоміжних приміщень нашого будинку».
Господар надбудови, користуючись безкарністю, не тільки безперешкодно добудовував нові поверхи, а й захопив територію поруч, де раніше був дитячий майданчик.
За словами сусідів, в 2013 році суд зобов'язав власника знести незаконні надбудови, але той цього не зробив.
«Є чутки, що Кличко вже підписав документи на те, що тут буде висотка, з якої буде виїзд і на вулицю Звіринецьку, і на Бойчука, - каже мешканець 37-го будинку Анатолій. - А тут ґрунтові води - буквально півтора метра і вода. У нашому будинку стрічковий фундамент, у нас немає підвалу, бо під низом річка Либідь протікала. Ці ґрунти взагалі чіпати не можна».
«Коли тиждень тому до нас прийшли хлопці з папером, на якому прокуратура міста Києва постановила Київблагоустрою знести повністю все, вони не врахували і не були обізнані, що у нас є, виявляється, папери. Відповідно завдання наше - не дозволити знести перший поверх. Вони не розуміють, що з людьми треба поводитися по-людськи. І якщо ви наступаєте і дійсно хочете зробити тут мегаполіс, то ви, будьте ласкаві, чиніть не загарбницькими моментами, а ведіть переговори з людьми, не відселяйте їх кудись на хутір, а запропонуйте гідні умови за ту житлоплощу, яку вони тут мають у своєму розпорядженні. Забудовники вже викупили навколо приватні ділянки. А ми цю не дамо. У нас готуються документи до суду, і я дуже сподіваюся, що ми його виграємо», - каже голова ОСББ.