counter

Депутати пропонують "обнулити" юристів. Всі головні норми важливого законопроекту


Переглядів: 135


Депутати пропонують обнулити юристів. Всі головні норми важливого законопроекту

Депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про юридичну освіту і загальний доступ до юридичної професії», яким пропонують ускладнити процес становлення суддею, адвокатом, прокурором або нотаріусом. Автори проекту закону вважають, що юристами є тільки представники цих чотирьох професій. Всі інші власники юридичних дипломів або періодично будуть підтверджувати свою кваліфікацію, або взагалі не будуть вважатися юристами.

Зокрема диплом юриста буде дійсний п'ять років у таких категорій:

держслужбовці або службовці органів місцевого самоврядування на посадах керівників та заступників керівників юридичних служб;
держслужбовці Міністерства юстиції України та його територіальних підрозділів;
юристи, які працюють в органах, що надають безоплатну юридичну допомогу;
помічники суддів, адвокатів, прокурорів та нотаріусів;
викладачі в юридичній школі.

Щоб стати адвокатом, суддею, нотаріусом або прокурором кандидату потрібно буде скласти Єдиний державний кваліфікаційний іспит за фахом «право». У законі також прописано, що складання такого іспиту може бути вимогою для отримання доступу до посад в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, посад в юридичних особах приватного права. Скласти держіспит мають право тільки особи, які мають вищу освіту і захистили магістерську роботу. Ті, хто не склав кваліфікаційний іспит, мають право пройти його повторно але не більше двох разів.

Також законопроектом ускладнюються вимоги до навчальних закладів, де викладають юриспруденцію. Так після набрання чинності документом прийом на здобуття вищої освіти за спеціальністю «право» здійснюватимуть лише вищі навчальні заклади, які мають ліцензію на здійснення освітньої діяльності за спеціальністю «право» в рамках освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».

Крім того, юридичні школи повинні забезпечити студентам, крім знання українського законодавства, також знання міжнародних стандартів прав людини, основ міжнародного публічного права, основ права Ради Європи та права Європейського Союзу. При цьому не менше двох навчальних дисциплін в юридичній школі повинні викладатися однією з офіційних мов Ради Європи, або студентам повинен бути гарантований доступ до програм обміну для навчання в іноземному виші з викладанням на одному з офіційних мов Ради Європи.

Навчальні заклади мають раз на рік переглядати програми навчання і оцінювання студентів з юридичного напряму. А Галузева експертна рада Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти буде раз на три роки перевіряти юридичні школи на предмет якості викладання. Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, розробка цього документа пов'язана з тим, що програми навчання не оновлюється практично протягом усіх 26 років незалежності країни.

«Зміст юридичних дисциплін, які викладають у вищих юридичних школах України, методика їх викладання, юридична наука, а також адміністрування цих шкіл і університетів у цілому не відчували якісних змін і залишаються спадком радянської системи юридичної освіти, відповідно до якої юрист сприймається як особа, яка покликана служити державі, а не захищати й утверджувати права людини», - сказано в документі.

Крім того, кількість акредитованих в Україні юридичних шкіл становить понад 200. На думку авторів законопроекту не всі з них можуть гарантувати однаково високий рівень викладання юридичних дисциплін і, як наслідок, якості правової освіти.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,362056016922-/ /-pc-/
Top