Уряд удосконалив процедуру надання державної соціальної допомоги дітям. Відповідну постанову Кабмін ухвалив на засіданні 27 вересня повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики на офіційному сайті відомства.
Документ стосується порядку призначення і виплати державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. Зміни відбулися відповідно до ухваленого закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення захисту права дитини на належне утримання". Зокрема йдеться про визначення розміру допомоги в разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі.
Нагадаємо, що, відповідно до закону, тепер на одну дитину можна вимагати виплати аліментів у розмірі 25% доходу батьків, на двох дітей - третину доходу, на трьох і більше малюків - половину доходу платника аліментів. Батьки, чиї доходи невідомі і які отримують зарплату одночасно з декількох місць роботи, повинні заплатити аліменти, які становлять не менше 50% прожиткового мінімуму, тоді як раніше такі виплати становили всього 30% від цього мінімуму.
Крім того, постановою спрощено процедуру отримання допомоги при народженні дитини. Зокрема передбачено, що в разі подання заяви для призначення допомоги в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соцзахисту населення призначатимуть таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви. З 2014 року Кабмін ввів єдиний розмір допомоги в сумі 41 280 грн при народженні дитини.