Каліфорнія може стати першим американським штатом, який оголосив поза законом так звані «щенячі фабрики» - комерційні розплідники для собак. Новий закон, що забороняє зоомагазинам продавати собак, кішок і кроликів, що не були доставлені туди службою порятунку тварин або з притулків, може бути підписаний найближчим часом, повідомляє The New York Times.
Каліфорнійські законодавці ухвалили законопроект у четвер і передали його на підписання губернатору Джеррі Брауну, який до 15 жовтня 2017 року має вирішити його долю. Законопроект, природно, призвів до розбіжностей між захисниками тварин, заводчиками і власниками зоомагазинів.
Опоненти заявили, що законопроект позбавить роботи магазини домашніх тварин, в той час як прихильники стверджують, що він покладе край розведенню тварин у жахливих умовах. Американське суспільство із запобігання жорстокому поводженню з тваринами підтримало законопроект, сказавши, що тварини «зазвичай живутьу переповнених вольєрах, в антисанітарних умовах» і «без належного ветеринарного догляду, їжі і води».
Дастін Сіггінс, представник Об'єднаної консультативної ради Pet Industry, сказав, що прихильники законопроекту «несправедливо демонізують всіх комерційних заводчиків». Закон набере чинності 1 січня 2019 року. Порушники повинні будуть платити $500 штрафу.
У разі підписання Каліфорнія стане першим у країні штатом, що врегулює продаж тварин на державному рівні. При розгляді закону також враховується фінансовий аспект: платники податків Каліфорнії витрачають близько $250 млн на рік на утримання тварин у місцевих притулках.