Дванадцять мігрантів, імовірно, з Північної Африки, плавають туди-сюди на пасажирському поромі між Стамбулом і Одесою протягом останніх семи тижнів. Пором належить данській транспортної компанії. Люди зачинені в чотирьох каютах порома, тому що жодна з країн не пускає їх на свою територію, повідомляє The Guardian.
За словами компанії перевізника, DFDS, Туреччина і Україна відмовляються впускати чоловіків. «Вони намагалися проявити насильство і агресію, а також погрожували стрибнути за борт... тому ми заблокували їх усередині кают», - сказав представник DFDS. Компанія найняла турецьких охоронців і запросила представників ООН на борт судна, щоб ті могли допитати чоловіків, з яких мінімум шестеро вважаються представниками Марокко, і четверо - представниками Алжиру.
Міністерство закордонних справ Данії розпочадо переговори з Анкарою, Києвом і Вільнюсом, оскільки паром плаває під литовським прапором. Представник Державної прикордонної служби України сказав, що чоловіки хотіли відправитися з Туреччини в Румунію, але пробралися не на той паром і опинилися в Україні, де їх не пропустили через кордон, бо у них не було документів.
«Проблема в тому, що Туреччина не хоче впускати їх назад на свою територію, але вона повинна це зробити, оскільки вони відплили з її території», - сказало джерело, додавши, що, відповідно до двосторонньої угоди, країна, з якої вирушили люди , повинна прийняти їх назад.
Представник Міністерства закордонних справ Туреччини сказав, що за тим, що відбувається, стежать «всі відповідні установи». DFDS підозрює, що чоловіки потрапили на паром, сховавшись в автомобільному трейлері, який завантажили на судно. Компанія стверджує, що найкращим рішенням буде, якщо Україна чи Туреччина погодяться прийняти невдах.
В іншому випадку, необхідно отримати остаточне підтвердження їхнього походження, щоб вони могли бути відправлені назад у свої країни. «Це ситуація, яку повинна вирішувати прикордонна служба, а не транспортна компанія», - заявили там.