Минулого тижня Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув 2151 поправку до законопроекту про пенсійну реформу. Більшість з них було відхилено і лише кілька внесли на розгляд до другого читання.
Зокрема депутати схвалили норму, яка надає можливість виходу на пенсію в будь-якому віці при наявності 40-річного стажу роботи, а для артистів - 20-річного. Однак така норма з'явиться лише з 1 січня 2028 року.
Крім того, в законопроект було внесено поправку, згідно з якою час, проведений у декреті, буде зараховуватися до загального страхового стажу. Спочатку уряд виключило цю норму з документа. А це означало б, що після виходу з декрету жінці довелося б додатково працювати ще максимум три роки (максимальний термін перебування в декреті), щоб мати право на пенсію за віком.
Також була врахована поправка, яка дозволяє фізособам-підприємцям зараховувати до страхового стажу період з 1998 до 2000 року, оскільки в ці роки ще не було персонального реєстру платників внесків до Пенсійного фонду. Якщо протягом цих двох років люда була зареєстрована підприємцем, цього буде достатньо, щоб зарахувати роки до страхового стажу.
Ще одна поправка зобов'язує уряд розробити комплексний законопроект, який дозволить вже з 1 січня 2019 року ввести в країні накопичувальний рівень пенсійної системи. Очікується, що законопроект про пенсійну реформу буде винесено на розгляд у другому читанні до кінця вересня.