Перед входом до прокуратури Шевченківського району сьогодні, 11 вересня, зоозахисники виклали червону доріжку. Вона символізує кров тварин, які постраждали від рук шкуродерів.
Активісти вимагають негайно передати до суду кримінальні справи проти догхантерів Олексія Святогора, Ірини Кременовської, Олега Руденка, Олександра Короля, щоб притягнути їх до відповідальності.
За словами мітингувальників, попри очевидні докази прокурори не бачать достатніх підстав для підписання повідомлення про підозру.
«Це ганьба, - заявляє активістка Оксана Костюкевич. - Бездіяльність прокуратури просто обурює людей».
Зоозахисники стверджують, що жорстоке поводження з тваринами стало нормою в нашому суспільстві і громадяни не сприймають його як злочин.
«У нас традиція - масово труїти собак, - говорить президент Асоціації зоозахисних організацій України Ася Серпінська. - А зареєструвати факт отруєння і притягнути людину до відповідальності практично неможливо - пройшла людина, щось кинула, ніхто не помітив, за 15 хвилин собака починає помирати в страшних муках».
Серпінська вказує на важке становище сільськогосподарських тварин, які розглядаються як продукт або робоча машина і піддаються жорстокій експлуатації, експериментальних тварин, диких тварин на притравочних станціях, на яких тренують мисливських собак. «Назріла необхідність міняти щось у нашому законодавстві».
Про законопроект 6598, зареєстрований у Верховній Раді 21 червня 2017 року, розповідає директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. «Найголовніше завдання - зробити так, щоб закон про захист тварин працював, - говорить він. - Закон підводить українське законодавство під європейську базу низки чинних важливих європейських законів. Якщо цей законопроект буде ухвалено, то ми вийдемо із захисту тварин десь на рівень Польщі. Вийти далі, на жаль, неможливо, бо громадська думка, думка влади дуже законсервовані і більш радикальні закони просто не діятимуть».
Як приклад еколог наводить ситуацію з вовком, який, на думку в.о. аграрного міністра Максима Мартинюка, є шкідливою твариною як розповсюджувач сказу. «Так як вовк у нас внесений до списку шкідливих тварин, то на нього дозволено полювання упродовж року. А це означає офіційне прикриття браконьєрства - пішли на вовка, відстріляли паралельно лося, косулю, кабана, зайця».
У згаданому ж законопроекті забороняється використовувати вогонь і електрошок при дресируванні в цирках, тримати тварин при ресторанах і заправках для приваблювання туристів. Також не можна залишати домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, не доглядаючи за ними.Не дозволяється використовувати тварин як декорації для фото, як це робиться у центрі столиці і курортних містах. Не дозволяється використовувати тварин для жебракування.
До слова, сьогодні в Україні штраф за жорстоке поводження з тваринами становить в еквіваленті - 9-14 доларів. Водночас у Польщі - 170, Румунії - 280, Болгарії, Угорщини, Словенії - 650 доларів. А в США жорстоке поводження з тваринами належить до тяжких злочинів.