Україна зпосідає перше місце в Європі за материнською смертністю. Про це під час засідання круглого столу заявила глава Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, передає кореспондент АСН. При цьому, за її словами, доля дітей жінок, які загинули під час пологів або під час вагітності, статистикою МОЗ не відслідковуються.
"За часів незалежності у нас загинуло 2 тис. матерів. Ми не отримали статистику від МОЗ щодо смертності дітей. Тому точно не знаємо, що сталося з дітьми померлих жінок (Прим.: під час виношування, пологів або у постпологовий період)", - заявила вона.
З її слів, аналіз, статистика і політика МОЗ стосується причин смертності матерів при народженні, після пологів або під час виношування дитини на сьогодні не відповідають реальному стану речей. Нардеп нагадала, що проблема високого рівня смертності є актуальною у всьому світі. Оскільки в світі щорічно помирає від 550 до 600 тис. вагітних, породіль і матерів, що народили.
"Ми можемо зменшити материнську смертність в Україні. На жаль, сьогодні цей показник у нас учетверо більший, ніж в сусідній Білорусі. Вона найбільша в Європі. Протягом останніх місяців я направила не одне депутатське звернення в регіони і області щодо наявності необхідних препаратів, що зупиняють кров тощо... Але не від усіх отримала відповіді. І про ці випадки знатимуть губернатори цих областей", - пообіцяла вона.
Богомолець закликала профільні громадські організації, лікарів і фахівців розробити спільно план і чіткий алгоритм дій для зменшення смертності матерів. Згідно з даними ВООЗ, до 89% випадків смертей матерів можна було б попередити, якби жінки мали доступ до основних послуг в сфері охорони здоров'я і видів медичного обслуговування.
До 2013 року однією з основних причин смертності матерів була кровотеча після пологів. Але за останні п'ять років відзначається зменшення смертей після аборту.
У 2016 році найбільша кількість материнських смертей сталася через ускладнення, пов'язані з екстрагенітальною патологією. На другому місці - смерть від емболії навколопліднимі водами, коли через високий тиск рідина потрапляє в кровоносну систему жінки, вбиваючи її.