Річка Дніпро, на якій стоїть Київ, гине через буйний ріст рослинності і обміління, заявив голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
За його словами - основне джерело потрапляння фосфатів у річку через столичні автомийки, які скидають відходи свого виробництва не в спеціальні відстійники, а просто в зливовики, вода з яких потрапляє відразу в річку, минаючи очисні споруди.
Зараз у Києві працює 2726 автомийок, причому це - офіційна їх кількість, говорить Чистяков. Однак ніхто і ніколи не перевіряв їхню роботу.
"Хтось із чиновників же дає дозвіл на відкриття мийок і згодом повинен контролювати їхню роботу?.. За документами багато мийок столиці використовують замкнутий цикл водопостачання. При будівництві під ними мають бути побудовані резервуари - у першому резервуарі використана брудна вода відстоюється, а у другий ємності відбувається доочищення відстояної води. Потім вона знову використовується в процесі миття машин", - говорить він.
За словами головного рибалки, перевірити виконання всіх цих необхідних умов просто: по-перше, контролюючим структурам потрібно переконатися, звідки береться вода для робочого процесу на мийці - якщо вона береться з водопроводу або свердловини, значить ніякого замкнутого циклу на автомийці немає; по-друге, потрібно перевірити Журнал фіксації вивезення відстояного мулу - якщо його немає, це в черговий раз підтверджує, що мийка зливає відпрацьовану брудну воду у зливовики.
"Якщо навіть вода після миття авто скидається в каналізацію, все одно фосфати безперешкодно потрапляють у Дніпро, так як очисні споруди їх не вловлюють. На відбирання і скидання води обов'язково має бути укладений договір з водоканалом, а також - договір на вивезення та утилізацію відходів .
Ми п'ємо воду, розбавлену відходами з автомийок... Слід зауважити, якщо у водоймах фосфати викликають цвітіння водоростей, то, потрапляючи в людський організм, вони провокують онкологічні захворювання.
Зараз посеред Дніпра можна стояти - там води по коліно. У столичній акваторії виявили 56 мілин і поступово вони перетворяться на острови.