Незважаючи на недавні твердження про те, що бороди вже не в моді, вчені заявили, що борода не тільки робить чоловіка більш привабливим, але і сприяє поліпшенню його здоров'я, повідомляє The Independent.
Як виявилося, борода захищає свого власника від 90-95% шкідливих ультрафіолетових променів, при цьому вчені вирахували, що коефіцієнт захисту від ультрафіолетового випромінювання у бороди дорівнює 21.
Звичайно, вона не зрівняється у властивостях з сонцезахисним кремом, але певні захисні функції вона на себе взяти може. Як наслідок, борода уповільнює процес старіння шкіри обличчя. Крім того, бородаті чоловіки менш схильні до раку шкіри. Якість захисту залежить від розміру і товщини бороди, іншими словами, чим більш пухнаста борода, тим краще. Те ж саме поширюється і на власників густої і красивої зачіски.
Дослідження проводилося з використанням манекенів, яких залишали на сонці: одні були з бородами, інші частково бородаті, а треті - зовсім без бороди. Вчені встановили їх таким чином, щоб кожен манекен піддався впливу рівної кількості сонячного світла, після чого вони виміряли рівні випромінювання, поглинені кожним з них.