В Італії зростає невдоволення в зв'язку зі збільшенням кількості мігрантів у країні. Італія несе на собі основний тягар європейської міграційної кризи, прийнявши майже 100 тисяч осіб з січня по червень 2017 року, повідомляє The Guardian.
Прем'єр-міністр Італії Паоло Джентілоні найближчим часом повинен зустрітися з президентом Франції Еммануелем Макроном і колегами з Іспанії та Німеччини, а також лідерами з Чаду, Нігеру і Лівії для переговорів, спрямованих на скорочення незаконної міграції з Африки в Європу.
Минулого тижня поліція стріляла з водометів у натовп зі 100 біженців, переважно з Еритреї, які протягом кількох днів були на площі на знак протесту проти їхнього примусового виселення із сусіднього офісної будівлі. Протестувальники кидали в офіцерів пляшки, каміння і «коктейлі Молотова». У протестах брали участь і ті біженці, які вже отримали притулок і роботу в Римі. Влада заявила, що людей довелося виселити після відмови переїхати в альтернативне житло.
Правозахисники і Агентство ООН у справах біженців висловили протест у зв'язку з тим, що виселення було проведено без попередження. Багато мігрантів ночують на вулицях Риму через відсутність притулку.
У суботу тисячі мігрантів пройшли маршем по італійській столиці з банерами, на яких були написані фрази «біженці не терористи», вони вимагали забезпечення належного розміщення. Хоча число людей, які прибули в Італію морем, скоротилося в липні - в результаті пошукових і рятувальних операцій, проведених на узбережжі Лівії в Середземному морі - за прогнозами, ще близько 140 тисяч мігрантів, прибудуть в країну до кінця року.