Водія автобуса в Тернополі, який днями відмовився перевозити бійця АТО за пільговим квитком, - звільнили, а перевізника попередили. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Інцидент стався на автовокзалі. Водій рейсового автобуса «Михайлівка - Тернопіль» відмовився везти учасника бойових дій Артема Комісарчука за пільговим квитком, придбаним напередодні в касі. Свій вчинок водій аргументував тим, що перевізник заборонив їм брати в салон пільговиків.
В адміністрації вокзалу, куди порадив звернутися водій, теж АТОвцю не допомогли і направили до облради. Колишній військовослужбовець звернувся до громадських активістів, які займаються справами воїнів АТО, після чого в Тернопільській ОДА все ж скликали спеціальний «круглий стіл».
Громадські ж активісти заявляють, що такі випадки не рідкість не тільки в їхній області, але й по всій Україні. Дуже часто відмовляються везти учасників бойових дій водії київських маршруток. Тут неодноразово виникали скандали. А іноді доходило навіть до побоїв.
Зокрема, в червні цього року водій одного з маршрутних таксі Києва напав на добровольця з ножем, розрізавши йому руку. У цьому випадку потерпілий заступився не за себе, а за пенсіонера, якого не хотіли провозити безкоштовно.
Ще один випадок стався в березні цього року, коли водій у грубій формі відмовився перевозити учасника бойових дій, який надав посвідчення.
"Воно мені нах*й не треба. Герой України, чи що? Порошенку своє посвідчення показуй. Ще раз кажу - воно мені нах*й не треба", - процитувала водія очевидець інциденту, журналіст Катерина Гончарова
У переважній більшості випадків, які набирають розголосу, водіїв звільняють. Але це одиниці, і ситуація все одно не змінюється. Активісти заявляють, глобально питання не вирішується.
І це не дивно, адже за відмову перевозити безкоштовно пільговика перевізник або водій заплатить максимум 136 грн штрафу (8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Крім того, юристи нагадують, що і обмеження кількості пільговиків, яких можна перевозити одночасно, законодавчо не передбачено. Тобто те, що перевізники встановлюють свої квоти на перевезення, також є свавіллям. А тому будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною.
Юристи радять, якщо водій відмовляється перевозити людину, яка має право на безкоштовний проїзд, потрібно викликати поліцію і скласти протокол про адміністративне правопорушення. Варто також записати номер автобуса чи маршрутки, час їхнього відправлення та скаржитися в органи місцевої влади, управління захисту прав споживачів.