Журнал Economist Intelligence Unit опублікував щорічний рейтинг кращих міст світу. Його в сьомий раз поспіль очолив австралійський Мельбурн, з рейтингом 97,5 зі 100. Всього в рейтингу брали участь 140 міст, і враховувалися 5 категорій: стабільність, охорона здоров'я, культура і навколишнє середовище, освіта, інфраструктура, повідомляє The Telegraph. Столиця австралійського штату Вікторія виявився на першому місці, завдяки своїм модним кафе, барам і пішохідним доріжкам.
На другому місці опинився Відень (97,4), а на третьому - канадський Ванкувер (97,3). П'ятірку переможців замикають ще два канадських міста - Торонто і Калгарі.На позиціях з 5 по 10 розмістилися Аделаїда, Перт (Австралія), Окленд (Нова Зеландія), Гельсінкі (Фінляндія) і німецький Гамбург.
Манчестер втратив 8 позицій, розмістившись на 51-му місці через вибух на концерті Аріани Гранде. Стокгольм тепер теж менш популярний через терористичні атаки. Амстердам, Рейк'явік, Будапешт, Сінгапур і Монтевідео - всі збільшили свої показники.
Згідно з рейтингом, найменш придатним для життя містом у світі є столиця Сирії - Дамаск. Замикають гіршу п'ятірку Лагос (Нігерія), Тріполі (Лівія), Дакка (Бангладеш) і Порт-Морсбі в Папуа-Новій Гвінеї.
Київ опинився на 131-му місці, входячи з цим показником в десятку найгірших міст для життя. Найпопулярнішими, як правило, є міста середнього розміру в економічно розвинених країнах і з відносно низькою щільністю населення.
Шість з 10 кращих міст в Австралії і Канаді мають щільність населення 2,9 і 3,7 людини на квадратний кілометр. Гельсінкі і Окленд мають щільність населення від 15 до 18 осіб/км2. Ці показники порівнюються із середнім світовим значенням в 57 осіб/ км2. Перенаселення веде до високого рівня злочинності та проблем з транспортом, а отже - знижує місто в рейтингу.