Фонд державного майна України 16 серпня в ході аукціону продав блокуючий пакет з 25% акцій «ДТЕК Донецькобленерго». Покупцем стала компанія Ornex, що входить в ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.
Згідно з даними торгів, акції продали за стартовою ціною 143,8 млн гривень. Всього було продано 16,379 млн акцій, ціна продажу за акцію - 8,78 гривні. У торгах брала участь тільки компанія Ахметова і більше ніхто, торги проходили на фондовій біржі «Іннекс».
У групі СКМ, в яку входить ДТЕК, підкреслили, що придбання на приватизаційному аукціоні 25% пакета акцій «Донецькобленерго» стало для групи портфельною інвестицією. «Стратегічне управління було і залишається за ДТЕК як мажоритарним акціонером, що володіє 71,5% акцій ВАТ «ДТЕК Донецькобленерго», - заявили в СКМ.
Багато експертів відзначали, що після окупації Ахметов втратив більшу частину своїх статків, так як більшість підприємств, що належать йому, розташовані на окупованій території Донбасу.
З 1 березня цього року на його підприємствах російські терористи ввели «зовнішнє управління», тобто фактично вони перейшли під управління Кремля.
Ще в березні група СКМ заявила про повну втрату контролю над своїми активами в «ДНР» і «ЛНР». На окупованих територіях Ахметову належало 47 підприємств. Це і вугільні шахти, і електростанції, і багато інших об'єктів. Через «націоналізацію» ДТЕК позбувся 11 підприємств, «Метінвест» - 8. Крім того, СКМ повідомила про втрату контролю над активами в секторі нерухомості - бізнес-центрами «Пушкінський» і «7-ма лінія», а також у промислово-сировинному секторі - Докучаєвським флюсо-доломітним комбінатом. Були втрачені також такі активи, як машинобудівна група Corum Group, активи сільськогосподарської групи «Харвіст» у регіоні, оператори «Укртелеком» і Vega, готелі «Донбас Палас» і «Парк Інн», стадіон «Донбас Арена» і навчально-тренувальна база «Кірша».
Зазначалося, що навряд чи олігарх очікував такого розвитку подій, він не був готовий до блокади Донбасу з українського боку, сподівався, що влада України відмовиться від цієї ідеї. За фактом же криза завдала бізнесу Ахметова відчутного удару.
Нагадаємо, в 2015 році статки Ріната Ахметова оцінювалося фахівцями Forbes в$ 6,7 млрд, в 2016 році ця цифра впала до $2,3 млрд.