У Києві почалися повальні крадіжки ліфтового обладнання та будинкових лічильників. Так що київська влада закликає киян встановлювати сигналізацію на обладнання, бо ніщо інше знахабнілих злодіїв не зупиняє. Лише за перше півріччя 2017 року у Києві викрали понад 500 будинкових лічильників тепла, в 2016-му було вкрадено ще 241. При цьому купити і встановити новий прилад коштує близько 60 тис. грн.
У 2015 році з усіх випадків зупинки ліфтів близько 30% траплялися саме через вкрадені мідні котушки, які злодії здають у металобрухт. У 2017 році ситуація ще більше ускладнилася, каже директор комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" Олег Котляренко.
«Зараз почастішали крадіжки, особливо це болюча проблема для Деснянського району. Чомусь саме в цьому районі почали масово красти ліфтові котушки і люди змушені тижнями ходити пішки, поки дочекаються її заміни», - зазначив він 14 серпня під час прес-брифінгу, передає кореспондент АСН.
Він уточнив, що в пункті здачі металу за таку котушку злодій отримає 300-400 грн, а поставити нову в ліфт коштує близько 4 тис. грн. Те ж саме стосується і теплових лічильників.
«У нас прийнято новий закон про тепловий облік, який чітко регламентує наявність теплового лічильника, вартість якого становить близько 60 тис. грн. Якщо його вкрадуть, то, відповідно до закону, теплогенеруюча компанія повторно за свій рахунок його вже встановлювати не буде. І ця проблема вже буде мешканців», - констатував Котляренко.
Тому в КМДА з початку 2017 років запустили програму, суть якої полягає в тому, щоб встановлювати в ліфтових шахтах і підвальних приміщеннях, де розміщені теплові лічильники, охоронні комплекси. Всі витрати з встановлення і придбання цього обладнання на себе бере місцевий бюджет, мешканцям тільки доведеться щомісяця платити абонентську плату за подальшу охорону цих об'єктів.У "Київжитлоспецексплуатації", яка і займається реалізацією цієї програми, підрахували, що місячна плата з однієї квартири складатиме від 3 до 5 грн.
Для того, щоб встановити сигналізацію за рахунок місцевого бюджету, мешканцям будинку потрібно підписати колективний протокол.
«Тобто від жителів потрібно тільки самоорганізуватися і підписати протокол і потім платити абонентську плату за обслуговування. Охорону здійснює Національна поліція», - додав Котляр.
На 2017 рік з місцевого бюджету на встановлення охоронних комплексів було виділено 10 млн грн. На сьогодні, зі слів директора комунального підприємства, практично всі ці кошти зарезервовані на встановлення сигналізації в 80 будинках.