Підписуйтесь на нас в Facebook
Дякую, я вже з Вами.
counter
Стрічка новин
Вибрати все
21 Жовтня
20 Жовтня
Всі новини

Чому британська інтелігенція готова змінювати свою країну на Сінгапур або Китай через Брексіт

Чому британська інтелігенція готова змінювати свою країну на Сінгапур або Китай через Брексіт

Відомий британський вчений Андре Гейм, який народився в СРСР, і який отримав Нобелівську премію з фізики за відкриття графену, вважає, що Брексит погано вплине на розвиток британської науки, повідомляє The Independent.

Графен є шаром атомів вуглецю, з'єднаних за допомогою sp² зв'язків у гексагональну двовимірну кристалічну решітку. Він у 200 разів міцніший за сталь і має ряд інших вкрай важливих для виробництва властивостей.

Матеріал входить до цілої низки потенційно прибуткових продуктів: смартфони зі складними екранами, батареї, які працюють протягом усього життя, високошвидкісні поїзди. Університет Манчестера відкрив Національний інститут графена, який щороку отримує $ 1.3 млн фінансування.
 
Але тепер Андре не бачить свого майбутнього у Великобританії, і в усьому винен результат референдуму 23 червня 2016 року. Гейм вважає себе євроскептиком. Однак, для нього, як і для багатьох дослідників, свобода пересування і безмежні партнерські відносини дуже важливі. Опитування, проведене в березні, показало, що з 907 британських вчених близько 83% вважають, що Великобританія повинна залишитися в ЄС.
 
Що стосується Гейма, то він і більшість його інженерів не є британцями за народженням. Індійська і китайська національності домінують, за ними слідують росіяни, українці, італійці, іспанці і поляки. Все фінансування для його дослідів надходить з ЄС. Тепер він побоюється, що потік грошей і людей, охочих працювати разом з ним, перерветься.
 

Гейм підозрює, що Великобританія буде «позбавлена ​​важливої наукової взаємодії», наприклад, відвідування Європейської інноваційної ради і участі в Horizon 2020 року - найбільшій європейській інноваційній програмі, що була коли-небудь розпочата, яка надає вченим майже € 80 млн на розробку проектів.

Ніхто не може заперечувати, що британські вчені процвітали в Європейському союзі, однією з цілей якого була спільна наука і інфраструктура, створена під неї. Навіть до Брексіту рівень витрат на наукову діяльність у Великобританії становив менше 0,5% ВВП країни, що є нижче, ніж у будь-якій іншій країни G8.
 
Втрата європейського фінансування посилить тиск на наукові установи. Навіть якщо Великобританія покриє необхідні витрати, психологічний ефект від виходу залишиться. В цілому, експерти спостерігають зниження цінності освіти в англо-саксонському світі, і обрання короля нерухомості і, за сумісництвом, зірки телешоу президентом однієї з найвпливовіших країн світу - справжній крик душі західного світу.
 
Співпраця між британськими та європейськими вченими зіграла важливу роль у проекті Великого адронного колайдера, який виявив частку Бозона Хіггса. Проект «Людський мозок» залежить від партнерства Великобританії і ЄС, так само як і Європейського космічного агентства. Британські вчені в даний час отримують близько £ 1 млрд на рік з ЄС.

У період з 2007 по 2013 рік Британія підтримувала європейські проекти, витративши € 5,4 млрд, і була винагороджена відповідними засобами в розмірі близько € 8,8 млрд. Тереза ​​Мей пообіцяла £ 2 млрд на рік, щоб покрити нестачу, але, в даний момент, її партія не може давати таких обіцянок, оскільки стрімко втрачає лідерство в парламенті. Решта партій і чути не хочуть про надання такої суми.

Для Гейма результат Брексіту і загроза його дослідженням у розвитку графена є достатнім фактором, щоб розглянути переїзд не тільки з Великобританії, але і з ЄС. Тепер він розглядає Сінгапур і Китай у якості нового наукового будинку. Складно уявити, скільки ще вчених поділяють його позицію.

переклад Анна Залозна

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та TwitterПереглядів: 71

Докладно Всі публікації
Нехай діти закопують. Міністр соцполітики дав людям похилого віку скандальну пораду
Нехай діти закопують. Міністр соцполітики дав людям похилого віку скандальну пораду
Міністр соціальної політики Андрій Рева зробив досить неоднозначну заяву в ефірі 112 телеканалу, заявивши, що ...
Опубліковано нове відео кривавої трагедії в Харкові
Опубліковано нове відео кривавої трагедії в Харкові
У Мережі було опубліковано нове відео, якого досі не було в ЗМІ Камеру було встановлено саме з того боку вулиц...
20-метровий вогненний стовп засяяв над Москвою
20-метровий вогненний стовп засяяв над Москвою
У підмосковних Луховицях стався вибух і пожежа на газопроводі Про це повідомили в прес-службі управління МНС п...
Під Києвом зникала 12-річна дівчинка, поліція просить про допомогу
Під Києвом зникала 12-річна дівчинка, поліція просить про допомогу
У Київській області працівники поліції розшукують 12-річну дівчинку, яка раніше сама вже неодноразово залишала...
Дитина впала в Ніагарський водоспад під час фотосесії
Дитина впала в Ніагарський водоспад під час фотосесії
В районі ділянки Ніагарського водоспаду, який називається «Підкова», з 30-метрової висоти впала 10-річна дитин...
більше матеріалів
0,32470011711121
Підписуйтесь на нас в Facebook
Top