Підписуйтесь на нас в Facebook
Дякую, я вже з Вами.
counter
Стрічка новин
Вибрати все
13 Грудня
12 Грудня
Всі новини...

Чому британська інтелігенція готова змінювати свою країну на Сінгапур або Китай через Брексіт

Чому британська інтелігенція готова змінювати свою країну на Сінгапур або Китай через Брексіт

Відомий британський вчений Андре Гейм, який народився в СРСР, і який отримав Нобелівську премію з фізики за відкриття графену, вважає, що Брексит погано вплине на розвиток британської науки, повідомляє The Independent.

Графен є шаром атомів вуглецю, з'єднаних за допомогою sp² зв'язків у гексагональну двовимірну кристалічну решітку. Він у 200 разів міцніший за сталь і має ряд інших вкрай важливих для виробництва властивостей.

Матеріал входить до цілої низки потенційно прибуткових продуктів: смартфони зі складними екранами, батареї, які працюють протягом усього життя, високошвидкісні поїзди. Університет Манчестера відкрив Національний інститут графена, який щороку отримує $ 1.3 млн фінансування.
 
Але тепер Андре не бачить свого майбутнього у Великобританії, і в усьому винен результат референдуму 23 червня 2016 року. Гейм вважає себе євроскептиком. Однак, для нього, як і для багатьох дослідників, свобода пересування і безмежні партнерські відносини дуже важливі. Опитування, проведене в березні, показало, що з 907 британських вчених близько 83% вважають, що Великобританія повинна залишитися в ЄС.
 
Що стосується Гейма, то він і більшість його інженерів не є британцями за народженням. Індійська і китайська національності домінують, за ними слідують росіяни, українці, італійці, іспанці і поляки. Все фінансування для його дослідів надходить з ЄС. Тепер він побоюється, що потік грошей і людей, охочих працювати разом з ним, перерветься.
 

Гейм підозрює, що Великобританія буде «позбавлена ​​важливої наукової взаємодії», наприклад, відвідування Європейської інноваційної ради і участі в Horizon 2020 року - найбільшій європейській інноваційній програмі, що була коли-небудь розпочата, яка надає вченим майже € 80 млн на розробку проектів.

Ніхто не може заперечувати, що британські вчені процвітали в Європейському союзі, однією з цілей якого була спільна наука і інфраструктура, створена під неї. Навіть до Брексіту рівень витрат на наукову діяльність у Великобританії становив менше 0,5% ВВП країни, що є нижче, ніж у будь-якій іншій країни G8.
 
Втрата європейського фінансування посилить тиск на наукові установи. Навіть якщо Великобританія покриє необхідні витрати, психологічний ефект від виходу залишиться. В цілому, експерти спостерігають зниження цінності освіти в англо-саксонському світі, і обрання короля нерухомості і, за сумісництвом, зірки телешоу президентом однієї з найвпливовіших країн світу - справжній крик душі західного світу.
 
Співпраця між британськими та європейськими вченими зіграла важливу роль у проекті Великого адронного колайдера, який виявив частку Бозона Хіггса. Проект «Людський мозок» залежить від партнерства Великобританії і ЄС, так само як і Європейського космічного агентства. Британські вчені в даний час отримують близько £ 1 млрд на рік з ЄС.

У період з 2007 по 2013 рік Британія підтримувала європейські проекти, витративши € 5,4 млрд, і була винагороджена відповідними засобами в розмірі близько € 8,8 млрд. Тереза ​​Мей пообіцяла £ 2 млрд на рік, щоб покрити нестачу, але, в даний момент, її партія не може давати таких обіцянок, оскільки стрімко втрачає лідерство в парламенті. Решта партій і чути не хочуть про надання такої суми.

Для Гейма результат Брексіту і загроза його дослідженням у розвитку графена є достатнім фактором, щоб розглянути переїзд не тільки з Великобританії, але і з ЄС. Тепер він розглядає Сінгапур і Китай у якості нового наукового будинку. Складно уявити, скільки ще вчених поділяють його позицію.

переклад Анна Залозна

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та TwitterПереглядів: 72

Інші важливі новини і публікації

Ще цікаве
Індіанка вбила чоловіка і вирішила підмінити його на коханця, обливши кислотою
Індіанка вбила чоловіка і вирішила підмінити його на коханця, обливши кислотою
28-річна Свасі з Індії вбила свого чоловіка і облила кислотою обличчя коханця, щоб видати його за покійного чо...
Розкрито секрет італійського довголіття
Розкрито секрет "італійського" довголіття
Італійські вчені відзначили спільні риси в психіці найстаріших жителів країни, які живуть в місті Чіленто, яки...
Запуск ракети Falcon 9 відклали в останній момент
Запуск ракети Falcon 9 відклали в останній момент
Американська компанія SpaceX і американське національне аерокосмічне агентство NASA вирішили перенести на одну...
Іменинниця загорілася, задуваючи свічки на святковому столі
Іменинниця загорілася, задуваючи свічки на святковому столі
У Тегерані (Іран) під час святкування дня народження, іменинниця загорілася разом з подругою Відео інциденту о...
Росіянин запідозрив дружину в зраді і відрубав їй руки
Росіянин запідозрив дружину в зраді і відрубав їй руки
Житель підмосковного Серпухова Дмитро Грачов відрубав 26-річній дружині Маргариті кисті рук через підозри в зр...
більше матеріалів
/-0,87995409965515-/ /-pc-/
Підписуйтесь на нас в Facebook
Top