У 2017 році найкраще Зовнішнє незалежне тестування склали випускники Києва та Львівської області. Про це 10 серпня під час прес-конференції заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляє кореспондент АСН.
«Якщо подивитися рейтинг за показниками ЗНО з оцінками 100-200 балів, в більшості випадків лідируючі позиції майже з усіх предметів займає Львівська область. Зокрема українська мова та історія України. З математики і біології лідирує Київ», - зазначив він.
Він додав, що найбільше учасників склали тест цього року на найвищий бал (200 балів) з Києва, Львівської, Запорізької та Харківської областей.
"Треба відзначити місто Київ, де 82 особи склали тест на 200 балів, у Львівській області таких 49 осіб, Запорізькій і Харківській - 18, Дніпропетровській - 15, Закарпатській - 14", - сказав Карандій.
При цьому 9 осіб отримали максимальні 200 балів одночасно з двох предметів: 4 зі Львова, по 1 - зі Львівської області, Києва, Чернігова, Одеси та Ужгорода.
У той же час директор Центру позначив, що найнижчі результати з української мови показали випускники з Чернівецької, Закарпатської, Херсонської та Рівненської областей.
Також Карандій констатував, що більш високі результати з державної підсумкової атестації показали дівчата, ніж юнаки.
"Якщо аналізувати результати державної підсумкової атестації за гендерною ознакою, то результати дівчаток краще за результати хлопчиків. Це абсолютно природно і підтверджується результатами тестів", - сказав він.
Зокрема, тест з математики склали на достатній бал 33,8% випускників жіночої статі і 27,9% - чоловічої.
Крім цього, директор центру зазначив, що кращі показники з підсумкової атестації показали підлітки, які навчалися в міських школах, тоді як діти з сільської місцевості показують досить низький рівень знань.
«Фактично городяни мають значні переваги за рівнем навчальних досягнень в порівнянні з випускниками сільських навчальних закладів. Майже 30% випускників міських шкіл підтверджують високий рівень знань, тоді як серед випускників сільських шкіл таких лише 8%», - додав він.